Menü

1968 Yılından Bu Haftaki Sinema Dedikoduları

1968 Yılından Bu Haftaki Sinema DedikodularıBİR BU EKSİKTİ: Altan Erbulak’la Halit Kıvanç’ı tanırsınız her halde… Tanımazsanız bile ya resimlerini görmüş, ya seslerini işitmiş, ya da hiç değilse sadece isimlerini duymuşsuuzdur. Altan hayata karikatüristlikle başladı. Sonra bir ara yerli filimlerin çok sevilen komedi yıldızı oldu. Radyofonik temsiller yazdı. Kendi yazdığı temsillerde, başkalarınınkinde devamlı oynadı. Bir taraftan Dormen Tiyatrosu’nun en kıymetli elemanlarından olan Altan, bütün bu işleri aynı zamanda yaptığı gibi, bir reklam şirketinin filim reklamlarını da hazırlamaktadır.

1968 Yılından Bu Haftaki Sinema DedikodularıHalit Kıvanç da hem Milliyet’in spor ve mizah yazan, hem radyo ve televizyon spikeri, hem profesyonel takdimci, hem reklam programları idarecisidir. Yetmiş çeşit iş yapan, daha doğrusu yapabilen bu iki arkadaş son zamanlarda bir de kitap yayınladılar. Adı: «Kazulet Hanımın Minisi». Halit Kıvanç’ın yazdığı ve Altan Erbulak’ın resimlediği pazar sohbetleri. Yakında bu iki arkadaşın müştereken bir bonmarşe açtıklarını veya toptan karpuz ticaretine de başladıklarını duyarsanız hiç şaşmayın.

1968 Yılından Bu Haftaki Sinema Dedikoduları3. ALTIN ŞİİRLER: Eski gazeteci, halen takdim spikerliği yapan Nedret Selçuker, «Altın Şiirler» adını verdiği 3. şiir plağını da çıkarmış bulunuyor. Bu plakta Nedret. Selçuker, Cahit Sıtkı Tarancı’nın «35 Yaş», Bekir Sıtkı Erdoğan’ın «Kışlada Bahar» ve Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun «Kara Dut» şiirlerini okuyor.

GLENN FORD, kendisinden yaşça hayli küçük olan eşi Kathy Hays’den geçenlerde sessiz sedasız boşanıverdi. Ünlü aktör, ilk eşi Eleanor Powell’i Kathy Hay s uğruna terk etmişti.

1968 Yılından Bu Haftaki Sinema DedikodularıJULİE ANDREWS, bütün dünyada büyük yankılar uyandıran «Saar.» filminin Hollywood galası için özenmiş, bezenmiş, binlerce dolar masraf edip şahane bir tuvalet diktirtmişti. Elbiseyi görenler, Juiie Andrews’in bu filmin yıldızı olduğu gibi gala gecesinin de yıldızı olacağını ileri sürüyorlardı. Fakat maalesef Juiie Andrews gala gecesinde hazır bulunamadı. Yıldızın bu şekilde davranmasına da filmin rejisörü Robert Wise’ın galaya, Julie Andrews’in müstakbel eşi Blake Edwars’ı çağırmaması sebep oldu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-34-sayisi)

11.08.2019 10:23

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 15:13

    Belis Badem

    ayy cok olsun bu dedikodulardaan hala bile heyecanlıı