Menü

1968 Yılından Haftalık Müzik Dedikoduları

– Ümit Aksu ve Ayten Alpman başarılı müziklerini Ataköylüler’e her gece tekrarlıyorlar. Topluluğun öteki solistleri ise Engin Erge ve Rafael de Luna.

– Bir haber de yine İtalya’dan. Gianni Morandi askerliğini tamamlar tamamlamaz eski günlerini andıran bir çalışmaya girişti. İtalya’nın sevilen şarkıcısı, şu sıralarda Brezilya’da çevirmekte olduğu filmini tamamlamak üzere.

– Yalçın Ateş ani olarak rahatsızlandı. Hastalığı sinüzit. Rahat nefes alamayan Yalçın Ateş, yakında bir ameliyat geçirecek.– Salim Ağırbaş’ın yazmış olduğu «Bateri Metodları» nın her ikisi de İngilizce, Fransızca ve Almanca’ya çevrilerek Avrupa’nın önemli müzik- evlerine gönderilecek.

– Cem Karaca ve Apaşlar hayranlarına müjde. Almanya’da doldurdukları plaklardan ilki yakında Türkiye’de satışa çıkıyor. Plakta yer alan şarkılardan birisi: «Resimdeki gözyaşları»

– Engelbert Humperdinck’in son parçası olan «A Man Without Love» bütün dünya listelerinde başa güreşiyor.– Louis Armstrong’un İngiltere listelerinde başta olan şarkısı «What A Wonderful Word» bizde de listelere girdi. Yılların eskitemediği «Sachmo» 67 yaşında, yine şahane… Tülay German Fransa’da bir Long Play doldurmak üzere çalışmalar yapıyor. German’ın bu plağında Arif Mardin ve Timur Selçuk’un da imzalan var.

– Geçen hafta içinde Caddebostan’ da Durul Gence 5 başanlı bir konser verdi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-33-sayisi)

11.01.2021 08:50

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 11:21

    Filiz Taştan

    ne güzel dedikodular bunlaar :))