Menü

1971’in Yeni Starı Emel Sayın Mini Şort Giydi

Şampiyon Emel Sayın’ın ilk filmi, Hüseyin Baradan’ın ise son filmlerinden biriydi. Son filmlerinden biriydi diyoruz, çünkü Baradan bir süre önce sinemayı bırakmıştı.

“Hüseyin Baradan Türk sinemasının ün yapmış “Yardımcı Oyuncu”larından biriydi. Ve bugüne dek çeşitli tipleri canlandırmış, iki yüze yakın da film çevirmişti. Fiziği yönden en büyük özelliği de bıyıklarıydı. Baradan Yeşilçam’a foto muhabirliğinden geçmişti. Hürriyet gazetesinin yıllarca İzmir muhabirliğini yapmış sonra da soluğu kamera karşısında almıştı. Çeşitli filmler çeviren ve yıllarını sinemaya veren Hüseyin Baradan sonunda Yeşilçam’a küsüp eski mesleği olan gazeteciliğe sessizce dönüş yapmıştı. Ve gazeteciliğini gene eski çalışma yeri olan İzmir’de sürdürecekti. Artık karısı ve çocuklarıyla birlikte İzmir’de satın aldığı yeni kata yerleşen Hüseyin Baradan sinemaya küsmekte haklıydı. Ve bu konuda sadece şunları söylüyordu:

1971'in Yeni Starı Emel Sayın Mini Şort Giydi– “Yeşilçam’da bütün ayaklar baş oldu. Set hammalları karşımıza prodüktör olarak çıktı Ve daha önce bavulumuzu taşıyanların önünde el pençe divan durmamak için eski mesleğime döndüm.” “Şampiyon”un diğer oyuncusu Emel Sayın’da İzmir’deydi. Genç sanatçı İzmir’de iki yerde sahneye çıkıyordu. Ve “Şampiyon”un iki oyuncusu da uzun bir süre sonra İzmir’de karşı karşıya gelmişlerdi. Bu karşılaşmada değişen tek şey Hüseyin Baradan’ın meslek değiştirmesiydi. Baradan, rol arkadaşı Emel Sayın’ın karşısına bu defa bir gazeteci olarak çıkmıştı. O gün Emel Sayın, halka henüz inmeyen sadece sanatçılar arasında moda olan güzel bir mini şort giymişti. Gazeteci Baradan fırsatı kaçırmayıp Emel Sayın’ın mini şortlu resimlerini çekti. Deklanşöre her basışında eski günlerini hatırlıyordu. Resim çekiminden sonra karşılıklı oturup konuştular Baradan bol bol not ve bu arada da “Şampiyon” adlı filmin çekimi sırasında geçen anıları tazelediler.

Emel Sayın,rol arkadaşı Baradan için:

– “İlk defa kamera karşısına çıkıyordum. Bu yüzden moralim bozuktu. Ve film çekimi süresince bana moral veren tek insan Hüseyin Baradan’dı.” dedi.

Ve böylece de eski günlerde kalan anılar birbir uzayıp gitti…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-763-sayisi)

31.08.2015 18:45

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 21 Ağustos 2015 14:22

  Ahmet Güçlüce

  şimdi herkes çıplak :))
 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 10:31

  Suzan Genç

  mini şortu zeki müren ilk giydi diye hatırlıyorum
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 18:32

  AYDIN AK

  zeki mürene daha çok yakışmıştı ahahah :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 18:32

  NUR HAYAT YÜZEN

  ve emel sayın hayatımıza girer :)
 • Yayınlandı: 25 Nisan 2020 10:38

  Sema

  Halka inmek ne arkadaş..Halka çıkılır!