Menü

1981 Yılı Ağustos Magazin Rehberi

MERAL ZEREN ANILARINI KALEME ALIYOR

MERAL ZEREN, «Benim hayatım roman gibidir» diyor ve anılarını bir kitapta toplayacağını söylüyor. 13 yaşında sanat hayatına şantöz olarak atılan Zeren, yıllarca sahnelerde dans etti, şarkı söyledi. 1974 yılında bir rastlantı sonunda «Kara Murat» adlı filmle sinemaya ilk adımını atan Meral Zeren, bu filminden sonra da sinemadan bir türlü kopamadı. Çevirdiği filmlerle adını iyice duyurduktan sonra da Türk Müziği dalında sahne çalışması yapmaya başladı…Bir yanda müzik, öte yanda sinema ve bir sanatçının özel yaşamı… Meral Zeren, işte bütün bunları kaleme almak istediğini söylüyor. «Her şeyi tüm açıklığıyla yazacağım ve hiçbir şeyi gizlemeyeceğim» diyor. Sonra da sürdürüyor konuşmasını:

«Sanat çevrelerindeki merak edilen tüm ayrıntıları büyük bir açıklıkla yazacağım. Sonra kitabımın değişik bir özelliği daha olacak. O da, yalnız yazıların değil, fotoğrafların da bulunması. Başımdan geçen ilginç olayların fotoğraflarını da bu kitapta yayınlayacağım.»

NE KONUŞUYORLAR?

SELAMİ ŞAHİN ile Ümit Besen öylesine büyük bir hararetle konuşuyorlardı ki, herkes ne konuştuklarını merak ediyordu. Sonunda gerçek ortaya çıktı. Ümit Besen üçüncü LP’si için yeni besteler araştırıyordu ve Selami Şahin’in yeni besteleri üzerinde konuşuyorlardı. Ümit Besen, «Selami’de, benim aradığım bestelerin olacağına inanıyorum» derken, Selami Şahin de, «Benim için önemli olan bestelerimin en iyi şekilde değerlendirilmesidir» dedi.AĞIR TOPLARIN BİLEK GÜREŞİ

HALK Müziği sanatçısı Kamil Sönmez ile Hafif Müzik şarkıcısı Osman Yağmurderell, karşılıklı geçtiler ve kollarını sıvayarak bilek güreşine tutuştular. Bilek güreşinin hakemliğini Selahattin Alpey yapıyordu. Ayrıca Mustafa Topaloğlu ile Seyfettin Tomakin de merakla sonucu bekliyorlar ve aynı sözleri söylüyorlardı: «Ağır topların bilek güreşi»… Her iki sanatçı da olanca kuvvetleri ile yükleniyorlardı. Ancak sonunda iki sanatçı yenişemediler ve rövanşı başka bir zamana bıraktılar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

22.01.2021 21:59

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar