Menü

1981 Yılının Ağustos Magazin Rehberi

”Gina Lollobrigida’nın yerine, başrolde Bilun Nazlıhan oynayacak…”

YEŞİLÇAM’DAKİ bir söylentinin asılsız olduğu sonunda ortaya çıktı. Gina Lollobrigida’nın Türkiye’ye geleceği ve film çevireceği söyleniyordu. Bu filmi Blue İnternatlonale S.R.L. adlı şirket çekecek, Ceba Film de bu şirkete yardım edecekti. Ne var ki bunların hiçbiri olmadı ve ünlü İtalyan yıldız Gina Lollobrigida’nın Türkiye’ye gelemeyeceği açıklandı. Şimdi bu filmin yerine «Böyle Yaşanmaz Ki» adlı bir yerli film çekiliyor. Yücel Uçanoğlu’nun yöneteceği filmde başrolleri Bilun Nazlıhan ile Osman Sezgin paylaşacaklar.GENCEBAY ile TATLISES aynı filmde buluştular…

ÖZGÜR Film «Acımasız Dünya» adlı bir filme başladı. Filmin başrolünü arabesk dünyasının iki yeni ismi Yılmaz Tatlıses ile Ali Gencebay paylaşıyorlar. Yönetmenliğini Oğuz Gözen’in, görüntü yönetmenliğini Mehmet Ali Özdemir’in yaptığı filmde ayrıca. Hülya Başak, Işık Yavuz ve Gülçin Feray da oynuyorlar.

Yılmaz Tatlıses, «Yıllar önce İbrahim Tatlıses’in soyadı Tatlı iken, soyadını ona ben verdim» derken, Ali Gencebay da şöyle konuşuyor: «Orhan Gencebay’la mahkemelik olduk ve ben kazandım».

«Acımasız Dünya» adlı filmde bol bol şarkı da var. Filmde iki şarkıcının aynı kıza olan aşkları anlatılıyor.ERSEN SENARYO BEĞENMİYOR!

ERSEN de sinemaya ilk adımını atmaya hazırlanıyor. Kalkavan Film adına anlaşma yapan sanatçı, önümüzdeki günlerde «Mucize» adlı filmle kamera önüne geçecek. Ancak tek sorun, senaryo… Ersen, bugüne kadar «Mucize» için yazılan 7 senaryoyu da beğenemedi. Bunun üzerine prodüktör Deniz Kalkavan «O halde senaryoyu sen yaz» dedi. Şimdi Ersen kendi yaşamından da pasajların yer alacağı bir hikaye yazacak. Daha sonra senarist Mehmet Aydın bu hikayeyi senaryo şekline sokacak. Daha sonra yönetmenliğini Remzi Jöntürk’ün yapacağı «Mucize», çekilecek.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-32-sayisi)

21.01.2021 21:16

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar