Menü

1981 Yılının Mayıs Magazin Rehberi

Füsun Önal, Eurovision Şarkı Yarışması’nın elemelerinde kendisine ”Bigudi” adlı parçada danslarıyla eşlik eden Ersan Efrant’tan ayrıldıktan sonra, yeni bir dansçı buldu. Adı kaya olan bu genç için Önal ”Çok yetenekli. Birlikte ilk kez ”Yeditepe’den adlı TV programında kamera önüne geçiyoruz” diyor.Geçtiğimiz günlerde Atatürk’ün 100. doğum yıldönümü nedeniyle minikler arasında bir gösteri düzenlendi. Kadıköy Kız Meslek Lisesi uygulama anaokulu öğrencilerinin sundukları gösteride çeşitli oyunlar sergilendi, defileler yapıldı ve böyle sanatından örnekler verildi.

Cihan Ünal TV’de bir süre önce izlediğimiz IV. Murat rolü ile büyük ilgi toplayan Devlet Tiyatrosu sanatçılarından. Ünal geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelerek kendisine yapılan film tekliflerini inceledi. Teklifleri çok titiz bir şekilde inceleyen sanatçı önümüzdeki aylarda beyazperdeye transfer olacağa benzer.Amerika da bulunan Serpil Barlas’tan haber var. Yakında Türkiye’ye döneceğini söyleyen Barlas, özellikle İstanbul’u çok özlediğini yazıyor. Amerika’dan gelir gelmez, uzun süredir üzerinde çalışmalar yaptığı parçalarınıbir long-playde toplayarak stüdyoya gireceğini de belirten Serpil Barlas, sonra tekrar Amerika’da dönecek.

Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ”Günlerin Getirdiği” adlı televizyon programının bu hafta ekrana gelecek bölümünde güldürü dünyasından iki usta komedyen var; Zeki Alasya ve Metin Akpınar… Programın güldürü bölümlerine parodileriyle katılacak olan ikili ”Turizm” konusunu işleyecekler. Nasıl mı?… Zeki Alasya bir köy ağasıdır. Metin Akpınar ise dil bilmeyen bir rehber. Köye bir turist kafilesi geliverir. Ağa da kendinden çok güvendiği rehberini yanına çağırarak yardım ister. Oysa rehberin kendisi yardıma muhtaçtır. İşler iyice karışır..İstanbul Televizyonu, Recep Bilginer’in ”Parkta Bir Sonbahar Günüydü” adlı oyununu TV dizisi olarak hazırlıyor. İki aileyi oluşturan üç kuşağın aralarındaki çekişmeleri anlatan dizide şu oyuncular rol alıyorlar: Hulusi Kentmen, Gülistan Güzey, Gülsen Tunççekiç, Ahmet Gülhan, Gülümser Gülhan, Halit Akçatepe, Kürşad Alnıaçık ve Uğur Yücel Dizinin maliyeti ise 1 milyon 800 bin lira.

”Charlie’nin Meleği” olmak insanlara uğur mu getiriyor, uğursuzluk mu, artık tartışma konusu olmaya başladı. Şurası bir gerçek ki, güzel meleklerin özel hayatlarında boşanmalara yol açıyor. Öte yandan, melekler bol bol reklam filmi teklifi alıyorlar…Oya Aytaç adlı bir güzellik uzmanı da sahnelere geçiyor. Müzisyen Ertuğrul Çayıroğlu ile müzik çalışmalarını aralıksız sürdüren çiçeği burnundaki solist, hazırladığı sahne showundan oldukça ümitli. Oya Aytaç, ”Sahnelerde bir rüzgar, bir fırtına gibi eseceğim” diyor.

Son yıllarda eğlenmek isteyenlerin gittikleri yerlerin başında tavernalar geliyor. Buralarda çalışan orkestralar, her türlü müziği yapıyorlar. Örneğini Mustafa Menekşe Üçlüsü’nün repertuarında 1000 şarkı var. Solist Memo: ”Müşterilerin isteklerini karşılayabilmek için buna mecburuz” diyor.İstanbul Sanayi Odası’nda açılan oyuncak fuarına, oyuncak imal eden bütün yerli firmalar katıldı. Alıp evine götüremediği oyuncaklarla, görevlilerin görmediği birkaç saniye içinde oynayan bu küçüğün yaşadığı mutluluğu düşünebiliyor musunuz?

Hiç değiştirmeden on yıldır aynı saç modelini kullanan Behiye Aksoy, Erol Ezberli adındaki kuaförünü de yanından ayırmıyor. Sanatçının özel kuaförü Ezberli, ”Behiye Hanım’ın kendine özgü, klasik bir saç modeli vardır. Hiç değiştirmez” diyor.Nurhan Damcıoğlu’nu adeta bir gölge gibi izleyen eşi Ercan Damcıoğlu, sanatçıyı gazino kulisinde bile yalnız bırakmıyor. Sanatçı ise ”Bravo doğrusu, çok iyi anlaşıyorsunuz” diyenlere şu cevabı veriyor: ”Aman nazar değdireceksiniz. Gerçekten ikimiz de çok mutluyuz. Ne o bensiz, ne de ben onsuz yapamıyoruz… Kocam, benim en büyük yardımcım… Tüm uğraşlarımda onu yanımda buluyorum…”

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-20-sayisi/)

26.02.2021 01:17

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 11 Mayıs 2017 13:36

    gökhan sarıklı

    1981 yılında da neler olmuş öyle...