Menü

1981 Yılının Temmuz Magazin Rehberi

Yüksek Denizcilik Okulu 1980 – 81 mezunu 83 öğrenciye yaptı büyük bir törenle diplomaları verildi.

Beşiktaş’ta bulunan, Yüksek Denizcilik Okulu’ndaki bir grupta birincisi olan öğrencilere ödülleri, Koramiral Zahit Atakan, İstanbul Valisi Nevzat Ayaz ve Deniz Arp Okulu Komutanı verdiler.Uzun süreden bu yana sahnelenen ” Hisseli Harikalar Kumpanyası’nın genç çığırtısı kartal Kardanyası’nın kargaşası Kartal Kaan baba oldu Eşi Sibel Kaan’ın çocuğu, nur topu gibi bir erkek çocuk dünyaya getirdi, öğrenmeyi hedefliyor, burada konuşuyordu:

” Her şey ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ ile birlikte başladı. Şu anda eşim olan Sibel’i bu oyun başında tanıdım. Bu oyun sahnede evlendik. Şimdi oyun hala sürüyor ve ben baba oldum. ”

Sahneler Huysuz Virjin’den sonra şimdi yeni bir zenne daha kazandı. Daha önce tiyatro ve sinema oyunculuğa da yapan Şemsi İnkaya, şimdi ”Huylu Şevki” adıyla kadın kılığında sahneye çıkıp eski günlerin sevilen kantolarını söylüyor.

Son bir yıldır iyice moda haline gelen müzikal showların sonuncusu ‘Hoşgeldiniz’ adıyla Ortaköy’deki bir gece kulübünde sergileniyor.Ahmet Üstel’in yazdığı, müziklerini Taner Olcay’ın yaptığı, yapımını Okan Öner’in üstlendiği ‘Hoşgeldiniz’ adlı müzikal showda, Ayla Oranlı, Şemsi İnkaya, İbrahim Alben ve Nisan Bener rol alıyorlar.

Show, dört sanatçının birlikte okuduğu şarkılarla açılıyor.

Şemsi İnkaya’nın skeçleri de izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-30-sayisi)

28.09.2020 16:09

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar