Menü

3 Aşk Hikayesi

BİR «JİGOLO» — Mariene Dietrich, oğlu yerindeki İtalyan aktörü Lello Fontini’yle Roma’nın gece kulüplerinde sık sık beraber görülmektedir. Yıldızın, ona Paris’te film çevirtmeyi düşündüğü söyleniyor.Mavi gözleri iyice çukura kaçmış olan orta yaşlı kadın, oğlu yerindeki İtalyan delikanlısıyla Roma lokantalarından birinde dizdize yemek yerken bir gazete fotoğrafçısının onları görmesi her şeyi bozdu. Roma tatilinin artık zevki kalmamış, ünlü Alman yıldızı Mariene Dietrich ile İtalyan sevgilisi Lello Fontini’nin sırrı meydana çıkmıştı. Gerçi Marlene, genç İtalyan televizyon aktörüyle arasında basit bir arkadaşlıktan başka hiçbir bağın bulunmadığını ileriye sürüyordu ama, Lello Fontini’yi Fransa’ya götürüp orada bir film çevirmesine yardım edeceğini açıklayınca, durum değişti. Bir müteveffa şarkıcı Edith Piaf ile sevgilisi Theo’nun hikayesini hatırlamaktan kendilerini alamadılar. Mariene Dietrich, şu sıralarda haberi yayınlayan İtalyan gazetecilerine ateş püskürüyor ve bütün bunların gerçekle hiçbir ilgisi olmadığını söylüyor.

Ingrid Bergman, eski kocasını karşılamak için Orly Hava Alanına gittiği zaman çok neşeliydi.

Çocuklarını almış, Roma’dan Paris’e gelmişti. Orta boylu, şişman yolcu, Paris’in Orly Hava alanında kendisini karşılayan uzun boylu zayıfça kadını sevinç ve hasretle kucakladı. Uzun zamandan beri birbirlerini görmemişlerdi. Gerçi başlarından geçen olaylar, onlara sevgi ve hasret gibi duyguları çoktan unutturmuş olmalıydı ama işte gene uzunca bir ayrılıktan sonra böyle hareretle birbirlerine sarılıvermişlerdi. Çocuklar da anne ve babalarının yanında bu mutlu kavuşmayı sevinç dolu gözlerle seyrediyorlardı.Evlenmeleri kadar ayrılmaları da bir hayli dedikoduya sebebiyet veren Ingrid Bergman – Roberto Rossellini çiftinin geçenlerde Paris’te gizlice buluşmaları çeşitli söylentilere yol açtı. Eski karı kocanın her şeyi unutup çocukları uğruna hayatlarını yeniden birleştirmek isteyecekleri bile rivayetler arasındaydı. Tabii bunların aslı yoktu.

Fakat ikisini beraber, hem de pek mutlu bir halde görenler, ister istemez bunları düşünmüşlerdi. Rossellini’den ayrıldıktan sonra İsveçli prodüktör Lars Schmidt ile evlenen Ingrid Bergman, çocuklarını İtalya’da bırakmak zorunda kalmıştı. İkiz kızlarıyla oğlunun hatırı için senede birkaç kere Rossellini’yle buluşmayı göze alıyordu. Ünlü yıldız, bu defa da Paris tatilini eski kocası ve çocuklarıyla beraber geçirdi. Eski günlerde olduğu gibi, hep beraber güldüler, eğlendiler. Tatil sona erince de, birer yabancı dost gibi vedalaşıp ayrıldılar…

Capucine Ve Alain’in yerine

Genç kadın, bir zamanlar, Fransız sinemasının en yakışıklı aktörüyle nişanlıydı. Tam beş yıl onunla evlenmeyi bekledikten sonra, umulmadık bir zamanda sevdiği erkek onu terk etmişti. Artık beyaz perdenin sevimli yıldızı Romy Schneider, sevgilisi Alain Delon’u unutmak zorundaydı.

Yakışıklı aktör, uzun yıllar evli kaldığı karısını, zayıf, elmacık kemikleri çıkık uzun boylu bir manken uğruna terketmişti. Sevgililerin ilk frsatta evlenecekleri söyleniyordu. Ünlü aktör William Holden, sevgilisi Capucine’i bıraktıktan sonra bir süre karısının yanında kaldı. Fakat geçenlerde onu terkedilen nişanlı Romy Schneider ile bir meyhaneden elele çıkarken görenler şaşkınlıklarını gizleyemediler.Son yılların sinemada en çok dedikodu yaratan iki ünlü şahsiyeti, saadeti birbirinde bulmuştu. Şimdi Paris’te herkes Romy ile William Holden’in aşk macerasından bahsediyor. Romy’nin Paris’te bir dairesi olduğu halde, William Holden’in kaldığı otele yerleşmesi de ateşin bacayı iyiden iyiye sarmış olduğuna işaret sayılıyor.

PARİS’İN HAVASI

Alain Delon’u hala sevdiği zannedilen Romy Schneider’i, William Holden kahkahalarla güldürmeye muvaffak olmuştu. İkisi, Paris’te güzel günler geçirdiler.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-17-sayisi)

26.12.2020 23:14

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:33

    Hasan Baglamaci

    o zamanlar cok büyük aşk hiyaleri vardı ya
  • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 16:49

    HASAN YÜNCÜ

    hep bi aksiyon hep bi aksiyon bu şöhretlerde :D