Menü

A-Ha Dünyanın Yolunu Yaptı

3 Haziran’dan beri çıktıkları dünya turuna devam eden ünlü müzik topluluğu A-Ha’nın genç elemanları, gittikleri her yerde büyük ilgi görüyor. Ünlü topluluk 1987’ye kadar dünyanın birçok ülkesini dolaşacak.

Dünyaca ünlü müzik topluluğu A-Ha, haziran ayının başında çıktığı turne nedeniyle kilometrelerce yol katetti. 3 Haziran’da başlattıkları turne dolayısıyla dünyanın pek çok ülkesinde konserler veren ünlü grubun elemanları, «Böyle giderse dünyayı bir baştan bir başa dolaşacağız. Görmediğimiz yer kalmayacak» dediler.Morten, Mags ve Pal isimli üç gençten kurulu Norveçli A-Ha topluluğu gittiği her ülkede büyük ilgi görüyor ve konserleri kendilerini dinlemeye gelen gençlerle dolup taşıyor.

Hem ziyaret, hem ticaret

Dünya turnesinin bir anlamda yorucu olduğunu belirten Morten, Pal ve Mags, «Konserlerimiz sayesinde pek çok ülkeyi gezme fırsatı bulduk. Böyle bir imkan bir daha elimize geçmezdi» diyerek hem seyahat ettiklerini hem de müziklerini kilometrelerce ötelere taşıdıklarını söylediler. Her türlü konforu bulunan arabalarıyla zevkli bir yolculuk yaptıklarını belirten üçlü, sözlerini şöyle sürdürdü: «Değişik ülkelerde hayranlarımızın olduğunu ve müziğimizin zevkle dinlendiğini bilmek bize büyük mutluluk veriyor. Ayrıca turnemiz bizim için turistik bir gezi anlamını da taşıyor. Konserlerden fırsat buldukça geziyor ve birbirinden güzel yerleri tanıyoruz. Bu arada yabancı ülkelerde, özellikle bayan hayranlarımızın gösterdikleri misafirperverlik de bizleri fazlasıyla memnun ediyor.(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-32-sayisi/)

14.01.2021 21:14

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar