Menü

A-Ha, Japonya’ya Hayran Kaldı

Dünyaca ünlü müzik topluluğu A-HA’nın üç elemanı çıktıkları Japonya turnesinde hem konserler verdiler hem de bol bol sezdiler.

Norveçlilerin sevilen grupları A-HA’nın elemanları konser amacıyla gittikleri Japonya’yı çok sevdiklerini belirterek, «Dünyanın pek çok ülkesini gezdik ama Uzakdoğu’nun büyülü havası bizi çok etkiledi. Burayı ve insanları çok beğendik» dediler.Büyük ilgi gördüler

Morten, Paul ve Mags isimli üç gençten kurulu ekip, konserler dışındaki zamanlarının bütün bölümünü bol bol gezerek değerlendirdiler. Japonya’nın büyük şehirlerinde verdikleri konserlerde büyük ilgi gören üçlü, konser sonralarında da kendileriyle beraber olmak isteyen hayranlarıyla sohbet ettiler ve hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Morten, Paul ve Mags, Japonya ile ilgili seyahatleri için şunları söylediler:«Bambaşka bir havası var»

«Turne önerildiğinde Japonya uzak olduğu için biraz düşünmüştük. Ama şimdi buraya geldiğimiz için seviniyoruz. Japonya gördüğümüz ülkelerin içinde en ilginci ve en güzeli. Şehirlerinin, insanlarının bambaşka bir havası var. Özellikle Japon genç kızlarının bize gösterdikleri yakın ilgi unutulacak gibi değil. Fırsat buldukça Japonya’ya gelmek ve bu güzellikleri yeniden yaşamak istiyoruz. Onların Avrupalılar’dan çok farklı gelenekleri bize çok ilginç geldi.»

Norveçli üç genç ülkeleriyle Japonya’nın arasında kilometrelerce uzaklık bulunmasına karşın Japon gençleri tarafından tanınmanın kendilerini memnun ettiklerini belirttiler.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-26-sayisi/)

21.01.2021 15:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar