Menü

Ablasının Açığını Kapattı

23 Nisan için Bahariye İlkokulu’ndan aldığı daveti düşünmeksizin kabul eden Nazan Şoray, Serpil Barlas’la birlikte miniklerin bayramını renklendirdi…

Çocukluğunu yaşayamayan şanssız sanatçılardan olan Nazan Şoray ile Serpil Barlas’ı görmeliydiniz 23 Nisan da. Yüzlerce çocuk arasında öylesine şendiler öylesine coşkuluydular ki… Bahariye ilkokulu’ndan gelen davete düşünmeksizin “evet” diyen iki şarkıcı hiç alışkın olmadıkları halde erkenden kalkarak hazırlandılar. Ve amatör orkestra önünde sırf minikleri biraz olsun eğlendirebilmek için şarkı söyleyerek ter döktüler. “Hal Hal abla” diyerek etrafında sevgi çemberini oluşturan ilkokul öğrencilerini bağrına basan Nazan Şoray diyordu ki:

Öylesine mutluyum ki anlatamam. Sanki onlarla birlikte çocukluğumu yaşıyorum. Hele hele bana şarkılarımdan birini söyledikleri zaman gözyaşlarımı tutamıyorum. Bundan güzel mutluluk var mı?”

Öte yanda bir başka sevgi yumağını da Serpil Barlas örüyordu Bahariye İlkokulu’nda…Uzun süredir plak yapmamasına rağmen minik öğrencileri kırmamak için 23 Nisan eğlencesine katılan Serpil Barlas’da öğrenciliğinde böyle bir olay yaşayamamaktan hayıflanıyordu:

Şimdi bakıyorum da çocuklar gerçekten şanslı. Anne babalar bir gün için bile olsa kenarında köşesinde üç kuruş biriktirdiğini harcıyor evladına. Bu minik çiçekler sevilmezde ne sevilir değil mi?”Alkışlar arasında uğurlanan iki şarkıcı Bahariye İlkokulu’nun öğrencilerine gelecek 23 Nisan şenliği için şimdiden söz verirlerken, yaşayamadıkları çocukluklarını bu vesile ile bir nebze de olsun yaşamanın mutluluğu içindeydiler…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-32-sayisi/)

14.10.2020 23:01

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar