Menü

Adanaspor’dan Transfer Bombası

Transferde geride bıraktığımız hafta, olaylar açısından durgun, fakat para açısından yine akıcıydı. Fenerbahçe adına «Denizde kum, bizde para» ilkesini sürdüren Emin Cankurtaran, kesenin ağzını geçen yıllara oranla pek çok açan Beşiktaş ve transfer çalışmalarını yavaşlatan Galatasaray «üç büyükler» olarak «tuttuğumu koparırım» plağını çalmaya devam ettiler.Kütahya’daki kamp çalışmalarının yanı sıra İstanbul’da da transfer girişimlerini Altaylı Yılmaz’la sürdüren Galatasaraylılar, Adana Demirspor’dan ilginç bir teklif aldılar. Fatih’in Sarı – Kırmızılı formayı giymesi için her türlü kolaylığı gösterdiklerini söyleyen Adana Demirsporlu yöneticiler, «Eğer Altaylı Yılmaz kendilerine bırakılırsa Fatih için oynanacak olan iki maçtan vazgeçeceklerini bildirdiler. Galatasaraylı yöneticiler ise bu teklife: «Kabul ederdik ama Yılmaz’la sözleşmeyi imzaladık» cevabını verdiler. Ancak bu cevap öylesine «tatlı dille» verilmişti ki. Adana Demirsporlular: «Ama bu sizin de yaptığınız dostluğa sığmıyor,» diyemediler.

Bu arada İngilizlerin hırçın futbolcusu George Best’in getirileceği yolundaki haberler ise Futbol Federasyonu Başkanı Haşan Polat tarafından eleştirildi. Polat: «Best turist olarak gelir ve gider. Çünkü bu futbolcu hem 25 yaşından büyük, hem de son 3 yıl içinde milli formayı giymedi» diyerek yürürlükteki yönetmelikler gereğince bu transferin gerçekleştirilemeyeceğini söyledi.GÖZTEPE «I – IH» DEDİ

Bir hafta boyunca para dolu çantayla Göztepeli yöneticilerin peşinde koşan Fenerbahçeli aracılar bu kez istediklerini elde edemediler. Belki Fenerbahçe’nin politikasında, «Sen olamıyorsan başkalarına da aldırma» parolası Cankurtaran için geçerli bir yöntemdi ama, Göztepeli yöneticiler kaya gibi sağlam çıkmışlar ve Özer’i vermemişlerdi. Özer ise, «İlle de Fenerbahçe» diyor ve «Öyleyse ben de askerliğim bitinceye kadar Fenerbahçe’nin çalışmalarına katılır, inadımdan da vaz geçmem ve de artık Göztepe formasını giymem» şeklinde konuşuyordu. Böylece, bu hafta olacak gelişmeler bir ölçüde Özer için «kaderin düğümü» biçimine bürünmüştü.TİMUÇİN ADANASPOR’DA

Adana’daki arkadaşlarımızdan Kubilay Gaspıralı, Adanaspor’un 700 bin lira karşılığında Fenerbahçeli Timuçin ile anlaşma yaptığını bildirdi. Transfer ayının en canlı kulüplerinden biri olan Adanaspor, «Uzadıkça kabak tadı vermeye başladı. Galiba bu iş olmayacak» diye düşünülen Timuçin’in transferini gerçekleştirdikten hemen sonra Bandırmasporlu Enver ile de sözleşme yaptı. Bir de İstanbul 1. Amatör Küme takımlarından Muradiye’nin vurucusu Ömer Gülen’in alınması vardı ki, tam «Hırsız polis oyunu»na benzemişti. Çünkü koyu Adanasporlu taraftarlardan Ergun Vural’ın Adana’ya getirttiği genç futbolcuyu Gaziantepsporlular kaçırmak istemişler, Orduspor ile İspartasporlular ise bir türlü izini bulamamışlardı. Böylece de taraftarlar güçlü bir kadro kuran Adanaspor hakkında «İlk üçe girebilir» demeye başladılar.Mersin İdmanyurdu hızlı bir atakla Eskişehirsporlu Kamuran’a 1 milyon ve Göztepeli Doğan’a da 955 bin lira ödeyerek iki güçlü oyuncuyu daha kadrosuna aldı. Böylece Mersin İdmanyurdu’nun yaptığı harcama 6 milyon lirayı buldu. Göztepe ile anlaşması beklenen Beşiktaşlı Necmi ise son anda kararını değiştirerek Altay’la anlaşırken, 5 yıl önce Karşıyaka’dan alınan ve bugüne kadar hiç forma giymeyen Atilla da tekrar Karşıyaka’ya döndü.Trabzon’daki arkadaşımız Ayhan Kıyak’ın transfer konusundaki haberi Kadir’le ilgiliydi. Trabzonspor, verilen her görevi yapan kendi futbolcusu Kadirle olan anlaşmasını 200 bin lira vererek yenilemişti.

Karabük’teki arkadaşımız Nevzat Balkaya ise, Karabükspor’un Candemir Berkman’la anlaşarak antrenör sorununu da çözümlediğini bildirdi. Balkaya’ya göre, Berkman’a 10 bin lira maaş ve lojman verilecekti.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-21-sayisi)

02.03.2021 00:13

Kategoriler:   Spor

Yorumlar