Menü

Adile Naşit Yine Hastalığın Pençesinde

Geçen sene yakalandığı acımasız hastalık sonucu hayati önemi çok fazla olan bir rahim ameliyatı geçiren küçüklerin sevgilisi, yılların sanatçısı Adile Naşit yine aynı hastalıkla kıvranıp duruyor. Ve yine onu ilk hatırlayan canından çok sevdiği “kuzucukları…”

Miniminicik kalpleri bir teyze özlemiyle yanan tertemiz yüzlü çocukların Adile Teyzeleri yine zorlu bir hastalığın pençesinde. Bu öyle bir hastalık ki kaptırdı mı insan kendisini, bir daha kolayca söküp atamıyor içinden… Yılların sanatçısı, büyük küçük herkesin gönlüne taht kurmuş olan Adile Naşit’de yakalanmış bir kez bu hastalığa… Ve o da kurtulamıyor bu illetten… Gördüğü onca sevgi, üzüntüsünü paylaşan onca insanın en az kendisi kadar yaptığı mücadele kâr etmiyor Adile Teyze’nin iyileşmesine, eski sağlığına kavuşmasına.Geçen yıl türlü birikimlerin patlak vermesiyle son derece önemli bir rahim ameliyatı geçiren sanatçı, şu günlerde yine bu acımasız hastalıkla kıvranıp duruyor. Onu ilk hatırlayanlar da yine canından çok sevdiği biricik kuzucukları oluyor. Çünkü onlar hasta olduğunu duyar duymaz koştular, anne ve babalarından sonra belki de en çok sevdikleri varlığın yanına. Bunca dostunun onu aramamaları, bir telefon bile etmemelerini protesto edercesine koştular yanına… Adile Teyzelerinin kimseyi görecek hali, hal hatır soracak mecali yoktu.Yılların verdiği yorgunluk, hastalığının verdiği bitkinlik vefasız dostlarının yarattığı üzüntü ve asıl önemlisi hastalığın verdiği mecalsizlikle gözünü açacak hali yoktu bile dev sanatçının. Ama yanında beliren mini mini ve kendisi için heyecanla atan kalplerin sesini duymuşçasına yavaş yavaş açtı gözlerini. Acısı yüzünde beliren çizgilerden olduğu gibi okunuyordu ama o bütün acılarını sanki biranda unutmuş gibi sevgi dolu bakışlarını “her şeylerim” dediği çocuklarına yöneltti. Allah onun bir tek oğlunu gencecik yaşında elinden almıştı ama onun yerine de büyüklüğü tartışılamayacak bir sevgi vermişti… Ve minicik vücutlar, minicik yürekler onu yine yalnız bırakmayıp hasta yatağının başına koşmuşlardı elele vererek. Hepsinin de tek bir dileği vardı o anda “Allah Baba, ne olur Adile Teyzemizi İyileştir…”

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-23-sayisi/)

13.10.2020 19:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 23 Ekim 2020 11:22

    Kiefer

    ATT: tozlumagazin.net / Tozlu Magazin INTERNET SITE SERVICES This notice RUNS OUT ON: Oct 22, 2020 We have actually not obtained a settlement from you. We've tried to contact you but were unable to contact you. Kindly Visit: https://bit.ly/3dRY5cA . For details as well as to process a optional payment for services. 10222020235932.
  • Yayınlandı: 25 Ekim 2020 12:48

    Su prlk

    Allah rahmet eylesinn nurlar icinde uyusun