Menü

Adnan Şenses Boşanıyor

ADNAN ŞENSES BOŞANIYOR

Şaşırdınız değil mi? 10 ay önce nikah masasına otururken “Bu son” demişti. Ve herkes son olacağına inanmıştı. Çünkü bugüne kadar eşi olan insanlar arasında kendisinden çok genç olmasına rağmen dört dörtlük bir kadındı Hayal Şenses. Aralarındaki büyük yaş farkını görülmemiş olgunluğuyla kapatan Hayal Şenses, geçen yıl 24 Ağustos’ta İstanbul’da Beyoğlu Evlendirme Dairesi’nden çıkarken, ayakları yerden kesiliyordu. Çünkü uzatmalı beraberliği süresince en yakınları bile “Bu adam seninle evlenmez, kendine macera arıyor” demişlerdi. Hatta, bir ara bu yüzden ailesi ile bağlarını bile koparmıştı. Yaşadığı büyük aşkı Adnan Şenses’in en kötü günlerinde gösteren Hayal Şenses, ne var ki dört dörtlük bir eş olmasının karşılığın: evliliğinin 10. ayında aldı. Bu mükafat da boşanma kararıydı.Hemen avukatını arayıp, yazlık evine yerleşen Hayal Şenses’e karşılık.

Adnan Şenses de Müzeyyen Senar’la birlikte çalışmaya başladığı Suadiye Oteli’ne yerleşti, önce büyük çaba gösterdi boşanmaya karar verdiği için. Hatta karısına gidip, basından saklamasını rica etti. Ancak bu ilişkinin dostça bittiğinin saklanmasında hiçbir neden görmediği için genç kadın aradığımızda hemen tüm gerçekleri ortaya çıkardı:

-“Adnan’la dostça ayrıldık. Şimdi buradaydı. Hatta sizin aradığınızı ve boşanma davasını öğrendiğinizi söyledi. Doğru. Avukatıma gerekli işlemleri yapması için başvurdum. Günümüzde evliliklerin yürümesi için, sadece sevgi yetmiyormuş. Bunu bir kez daha anladım…” Öte yandan Adnan Şenses, eşinden ayrılmadığını ısrarla belirterek, halta sonlarında otelde kaldığını dile gelirdi.Bu evliliğin bitiminde Şenses’in bitip tükenmek bilmeyen bir yeni çapkınlığının olmadığını söyleyen yakınları. boşanma kararının şokunu yaşıyorlar şimdi. Ve herkes karı-kocayı eskisi kadar mutlu olması için yan yana getirmeye çabalıyor. Ancak, bu güne kadar her gazino çalışmasında kulisten eksik olmayan Hayal Şenses’in. bu kez ilk gala gecesine bile gelmediğini söylersek kararın ne denli ciddi olduğunu daha fazla vurgulamak gerekmez sanırız… Galiba bizim şöhretlerimizin hastalığı bu evlenip kısa süre sonra boşanarak, nikahsız oturmak. Çünkü Adnan Şenses’e, bakılırsa. Hayal Şenses’i kolay kolay bırakacağa benzemiyor. Üstelik karısının boşanmak üzere avukatına başvurduğunu bile bile.. Dileriz, tüm kırgınlıklar, küskünlükler unutulur ve eski mutlu tablo, yeniden oluşur. Çünkü bir yuvayı yıkmak kadar, kolay bir olay yok. Ama yeniden kurmak..17’NCİ EVLİLİK DE BİTTİ

Dünya rekorlar kitabına girmek çabasını gösterircesine bir evlilik macerası yaşayan tek bir kişi var ülkemizde. O da ünlülerin menajeri, organizatör Hayri Küçük’ten başkası değil. Evlendiği kadınların arasında Gönül Akkor, Ayşe Tunalı gibi ses sanatçıları da bulunan Hayrı Küçük, bugün 65 yaşında ve yeniden nikah masasına oturmak için kalp atışlarını dinliyor. Nasıl olur demeyin.. İki yıldır beraber yaşadığı dansçı Selma Meriç’le evleneli daha bir ay oldu, ama nikahlanmak Hayri Küçük’e yine zor geldi. Selma Meriç’ten boşanacağını söylerken, birbirlerini çok sevdiklerini ve boşanmalarına sebep, hiçbir ciddi nedeninin bulunmadığını söylerken, sözlerini şöyle sürdürüyor.-“Selma gerçekten çok cici bir kız, ama ben yapamıyorum. Bu kadar çabuk sıkılacağımı sanmıyordum. Alışkanlık çok kötü bir şey. Galiba ben evlenip boşanma hastalığına yakalandım…”

Öte yandan menajerliğini yaptığı Adnan Şenses’in boşanma haberini sollamak istercesine bir aylık nikahını bitireceğini açıklayarak şok yaratan Hayri Küçük, evlendiği gün eylüle düğün yapacaklarını, oğlunu da karısının kız kardeşi, yani baldızıyla evlendireceğini açıklamıştı. Ama örnek bir baba olacağına, bir aylık eşini terk ederek. Adnan Şenses’le birlikte Suadiye Oteli ne yerleşti. Şimdi herkes nikah şahitliğini yaptığı Adnan Şenses’i suçluyor Hayri Küçük’ün boşanmasında.Çünkü şahidin mutlu evlilik yapmış ve hala da yapan bir kişiden seçilmesi gerekirken. Adnan Şenses gibi evliliği yaz-boz tahtasına döndüren bir erkeğin seçilmesinin hatalı olduğu söyleniyor. Oysa kurt çapkının Hayri Küçük’ün evlenmeye karar verişini bilmediği gibi boşanmasından da hiç haberi yok. Sadece söylendiği zaman büyük bir şaşkınlık gösteriyor. Sanki kendisi aynı olayı yaşamıyormuş gibi de büyük üzüntü yansıtıyor Adnan Şenses’le Hayri Küçük’ü yan yana görenlerin ise birleştikleri tek yorum var. “Ne olacak bozacının şahidi, sıracı olur…”

ABLASINI BAŞTAN ÇIKARDI

Türk Sanat Müziği’nin altın seslerinden Müzeyyen Senar, yaklaşık bir yıl kadar önce son çalışmalarında yaşadığı sıkıntılardan ötürü bir daha İstanbul sahnelerine çıkmama kararı almıştı. Gerçekten bir yıla yakın süredir sadece İstanbul değil, birçok büyük kentten gelene gazino çalışmalarını geri çevirdiMüzeyyen Senar. Birkaç galalık konserler ve özel davetler dışında mikrofonu eline almayan yılların altın sesini, geçtiğimiz günlerde, en yakın dostu, arkadaşı ve her şeyden önce kardeş sevgisini yaşadığı Adnan Şenses kandırdı. İstanbul’da Suadiye Oteli’nden gelen teklifi kabul eden Adnan Şenses sahneye tek başına çıkmak yerine, ablası Müzeyyen Senar’la bir alaturka show çekerek, sahneye dönmeyi yeğledi. Şenses’in hatırını kıramayan Senar ise çıkarmak istemediği tuvaletlerini, yeniden gardırobundan çıkardı ve İstanbul sahnelerine döndü. Üstelik İstanbul gazinolarının birbirinden süper programlarla çarpıştığı bir sırada… Adnan Şenses’le birlikte, uzun süredir sahneye çıkmayışlarından dolayı, biriken hasretin büyüklüğünü daha ilk geceden itibaren gören Müzeyyen Senar, tam anlamıyla baştan çıktı, ama sonuçtan hayli memnun…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-43-sayisi/)

01.03.2021 00:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar