Menü

Ağlayan Nar Gülen Ayva

Dünya tarihine geçen Osmanlı Türklerinden Sokullu Mehmet Paşa’nın dokuzuncu kuşağından gelen radyo sanatçısı Galip Sokullu ile pop folk müziğinin eskimeyen temsilcisi Ersen’i tanımlayan bir deyim ”Ağlayan Nar ile Gülen Ayva…” Neden mi? Çünkü biri denetimden yana çok dertli, biri de oldukça keyifli.Ocak ve mayıs aylarında TRT Hafif Müzik Denetleme Kurulu’na gönderdiği 10 yeni parçasından dokuzunun yayınlanabilir kararını aldığını öğrenen Ersen sevincinden yerinde duramıyor ve televizyonda bir solo programı hak ettiğini sanıyor, öte yanda yılların radyo sanatçısı Galip Sokullu ise “Diyebilsen” adındaki ilk uzunçalarından denetim kuruluna gönderdiği dört yeni eserin cevabını altı aydır bekliyor. Bürokratik engellerin varlığından söz eden Galip Sokullu; Ersen’in şansını duysa ak düşen saçlarını yola yola bitirir herhalde…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-35-sayisi/)

03.01.2021 22:15

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:06

  Suat Çınar

  O tarihlerde trt tek kanallı yıllarda idi. Şimdi ise 10'dan fazla kanalı var. Benim ençok takip ettiğim kanalda TRT Spor.
  • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:08

   Simge Yaman

   TRT 1 canlı spor benimde vazgeçilmezim. Bravo TRT ye kendini çok geliştirdi.
 • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:11

  Tevfik Dolucan

  Eskiden TRT nin bu denetleme işi herkesi canından bezdiriyordu. Tabiki denetleyeceksin ama olduk olmadık mazeretlerle projeleri geri çevirmekte olmuyor hani.
 • Yayınlandı: 21 Eylül 2019 13:12

  Cengiz Heber

  Ersan ve Dadaşlar grubu vardı bir zamanlar hatırladığım kadarıyla...