Menü

Ahmet Selçuk İlkan Resti Çekti

MÜZİK dünyası ilginç bir olaya tanık oldu. Şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, «Olmaz» deyince, Gülden Karaböcek’in hazırlıklarını sürdürdüğü yeni LP’si yarıda kaldı. «Unutulmuşum», «Aşk Senedi», «Sen de Öyle Sev», «Zannetme», «Gitmek Olur mu?» ve «Bu Gidiş Ölüm Demek» adlı şarkı sözlerini son anda çeken Ahmet Selçuk İlkan, konuyla ilgili olarak şöyle konuşuyor:«Gülden Karaböcek ve eşi Elenor Plak sahibi Atilla Alpsakarya beni çok istismar ettiler. Gülden Karaböcek’in ‘Müzik ve Ben’ adlı LP’si 70 binin üzerinde satmıştır. LP’nin içinde yer alan ‘Ayrılık Kolyesi’, ‘Sevseydin Sen Beni’, ‘Suçum Var mı?’, ‘Şimdi Artık El Oldun’, ‘Sanki’ ve ‘Bir Aşk Bulamadım ki’ adlı eserlerin şarkı sözleri bana aitti. Bu eserlerin karşılığı olarak aldığım para ise, 15 bin lira oldu. Bu LP’nin satış grafiği yüksek olunca, geçen yılın nisan ayında bana Altın Kalem Ödülü vereceklerini basın yoluyla açıkladılar. Ne yazık ki aradan bir yıl geçti ve öteki vaadleri gibi bu da lafta kaldı. Benim şarkı sözü yazmam için Altın Kalem’e ihtiyacım yoktur. Ancak söz konusu olan istismardır.

Şarkı sözü yazarı Selçuk İlkan, Türkiye’de yıllardır süren şarkıcı kahramanlığının artık bittiğini ve halkın şarkı sözü yazanı, şarkıyı besteleyeni de tanımaya başladığını belirterek şöyle konuştu:«Türkiye’de şarkıcı kahramanlığı bitmiştir. Eğer, Gülden Karaböcek halkın sevebileceği eserlerle satış rekorları kırmaya devam ederse onu ilk kutlayanlardan birisi de ben olacağım. Kendisine bu fırsatı vermek için tüm şarkı sözlerimi son LP’sinden çekiyorum. Bana verilecek Altın Kalem Ödülünü de kendisine bırakıyorum. Türkiye’de çok yetenekli Gülden Karaböcekler vardır. Şarkı sözlerimi artık onlar için yazacağım…»

Selçuk İlkan’ın bu sözlerine karşılık long-playi yarıda kalan Gülden Karaböcek’in ilerki çalışmalarını nasıl düzenleyeceği bilinmiyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-21-sayisi)

07.10.2020 14:38

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar