Menü

Ahmet Selçuk İlkan’a Gitti

DÖRT yıllık bir ayrılıktan sonra Gülcan Karaböcek tekrar müzik dünyasına döndü. Ablası Neşe Karaböcek’in kurduğu Alton Plak Şirketi adına «Funda Gülüm» adlı bir LP yapan Gülcan Karaböcek, şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan’la güçbirliği kurdu. Genç sanatçı müziğe neden dört yıl ara verdiğini şöyle açıklıyor:

«Ablam Neşe Karaböcek’in plak şirketi kurmasını bekliyordum. O plak şirketini kurunca, hen de ilk LP’imi onun şirketi adına yaptım… Bilmiyorum, bu plağımın satışı nasıl olacak. Şimdiden bir şey söylemek istemiyorum. Her konuda olduğu gibi, bu konuda da kararı müzikseverler verecektir.»

Gülcan Karaböcek’in LP’sine «Hatırladıkça» ve «Kıymetini Bil» adlarında iki şarkı sözü veren Ahmet Selçuk İlkan ise bilindiği gibi bundan önce bir başka Karaböcek’e, Gülden Karaböcek’e şarkı sözü yazıyordu. Aralarında doğan anlaşmazlık nedeniyle bundan böyle Gülden Karaböcek’e şarkı sözü vermeyeceğini söyleyen İlkan, «Artık Gülcan Karaböcek’le çalışmak kararındayım. Şimdiden yapacağı ikinci plağın sözlerini hazırlamaya başladım» diyor.

Gülcan Karaböcek’in sesi konusunda da Ahmet Selçuk İlkan’ın söyledikleri gerçekten çok ilginç:«Hüzünlü ve buğulu bir ses… Şu anda bu sesin bir benzeri de yok. Büyük bir olasılıkla başarılı olacağını sanıyorum. Şarkıları duyarak, hissederek okuyor. Bu onu başarıya götürecektir,» Gerçekte Gülcan Karaböcek pek iddialı görünmüyor:

«Çok çalışmam gerekiyor. Ahmet Selçuk İlkan’la birlikte gelecekte yapacağım plakları şimdiden hazırlıyoruz.»

Bir yanda Neşe Karaböcek, bir yanda Gülden Karaböcek ve şimdi de Karaböcekler’in en genci Gülcan Karaböcek. Üçüncü ve son Karaböcek bu konuda bakın neler söylüyor:

«Ben soyadım olan ‘Karaböcek’e değil, sesime güveniyorum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-28-sayisi)

03.10.2020 13:34

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar