Menü

Ahu Tuğba Telekız Oldu

Özellikle günümüz gençliğini saran illetler Yeşilçam’a konu olurken, bu içerikteki filmlerde hasılat rekorları kırdı, geçtiğimiz sezon… “Beyaz ölüm” ve “Kayıp Kızlar” da güncel olaylardan yaratılan filmlerdi…

Son zamanlarda ise ”tele-kız” modası ve onların hazin hikayeleri gazetelere yansıdı… Hatta içlerinden birisi kurtulup, evlenme teklifleri bile aldı. Bu haber yukarıda sözünü ettiğimiz filmlerin yapımcısı Türker İnanoğlu’nu harekete geçirdi ve bir “tele-kız”ın öyküsünü anlatan filmin çekimine başlandı…Filmin başrolünü olaylı yıldız Ahu Tuğba ve Tarık Akan paylaşıyor. Kamera karşısında üçüncü kez buluşan iki sanatçı bu filmde de sosyal bir yaraya parmak basıyorlar.

Orhan Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı filmde muhasebecilik yapan Tarık akan ile tele-kız olarak çalışan Ahu Tuğba’nın aşkları anlatılıyor. Ahu Tuğba telefonla pazarlık yaptığı müşterisiyle otel odasında yakalanınca Zührevi Hastalıklar Hastanesi’ne gönderiliyor ve mikrop testinden geçiyor.Psikolojik yönü ağır basan ve ”Yosma” adını taşıyan filmde Ahu Tuğba diğer filmlerinin aksine sevdiği adamla yatağa girmeyi en sona bıraktı. Gerçi tele-kız olarak mekanı yataktı ama Tuğba bu sahnelerin basında spekülasyonunu önlemek istiyordu.

“Yosma”nın, birlikte çevirdikleri ve toplum tarafından çok tutulan diğer iki filmlerini gölgede bırakacağını açıklayan iki sanatçı iddialı olarak filmi bitirmeye hazırlanırken. Ahu Tuğba eroinmandan sonra ”tele-kız” olarak yeni sezonda seyircinin karşısına çıkacak.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-1-sayisi/)

01.03.2021 00:13

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar