Menü

Ahu Tuğba’dan Aslanlı Şov

AHU TUĞBA baktı ki olacak gibi değil, kendisine güçlü, kuvvetli bir koruyucu satın aldı… Hem de İzmir Hayvanat Bahçesi’nden… Bir süre önce bir gazinocunun oğlu tarafından kaçırılan güzel gözlü sanatçıyı şimdi 7 aylık bir aslan koruyor. «Afet» ismini verdiği minik aslanı her gittiği yere götüren Ahu, hayatından çok memnun.. Bu sevimli hayvan sayesinde kendisine hiç kimsenin zarar vermeye cesaret edemeyeceğini söylüyor sanatçı.

İkinci eşi Nafiz Kavi’den de ayrılmak için mahkemeye başvuran Ahu Tuğba, «Afet»le oyun oynamanın çok büyük zevk olduğunu da belirtiyor. 4 ay önce sahne çatışması yapmak için gittiği İzmir’de Hayvanat Bahçesi’ni gezerken görüp, hayran olduğu 3 aylık aslan yavrusuna tam 35 hin lira saymış Ahu Tuğba.SAHNEYE DE ÇIKARACAK

Yeni hazırlayacağı showuna minik aslan «Afet»i de çıkaracağını söyleyen sanatçı şöyle konuşuyor: «Afet’i Hayvanat Bahçesi’nde gördüğüm zaman kafesinin dibinden ayırlamadım. O kadar şirin bir şeydi ki… Bu minik yavruyu mutlaka almalıyım diye düşündüm ve Bahçe Müdürlüğü’ne başvurdum. Sonunda 35 bin liraya satın aldım.»

Şimdi kocaman bir yapıya sahip olan Afet’in günlük masrafının 1000 – 1500 lira arasında değiştiğini söyleyen Ahu Tuğba, «Günde 1-2 kilo pişmiş et veya etli yemek yiyor…» diye konuşuyor.

Herkes kedi, köpek, kuş besler de, aslan besleyen sanatçt ilk kez görülüyor. Ama Ahu Tuğba, kendisini ancak bir aslanın koruyabileceğine inanmış olacakki, almış işte. Ne var ki. Ahu Tuğba, bu hayvanı beslemeye, her gittiği yere taşımaya başladığından heri, çevresindeki dostları da kendisinden uzaklaşmaya başladı… Yalnızca erkeklerden korunmak için satın aldığı «Afet», başkalarını da Ahu’ya yaklaştırmıyor. Sanatçı, «Bir de birlikte sahneye çıkarsak olay olacak» demekten kendini alamıyor..

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-23-sayisi)

06.10.2020 23:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar