Menü

Ajda Pekkan’a Para Tatlı Geldi

«EFEEM… İçkili gazinolar… Hiç düşünmediğim bir şey. Biliyorsunuz biraz boncuk, biraz masa… Herkes oluyor şarkıcı… Ben müzikallerle, solo konserlerle müzik yaşantımı sürdürmeye kararlıyım.»

Son röportajlarımızdan birinde işte bunları söylüyordu Ajda Pekkan…Ünü yurt dışına taşmış bir süper-starın böyle olumlu düşünmesine sevinmiş, «Maalesef, haklısınız» demiştik…

Aradan üç hafta bile geçmeden Ajda ani bir kararla «içkili bir gazino» ile anlaşma yapmış, bu anlaşma karşılığı da gecede 700 bin liradan 30 gün karşılığı 21 milyon lira almıştı… Bazı kesintilerden sonra Ajda Pekkan’ın eline her gece 650 bin lira geçecekti…

Bu olayı duyurmak için yapılan basın toplantısında Ajda Pekkan’a yine aynı soruyu sorduk. Cevap, kısa ve ilginçti: «Ekonomik nedenler. Biliyorsunuz, bazı masraflar yüzünden çalışmam gerekiyordu…»

İçimizden «Allah Allah. Demek ki koskoca Ajda Pekkan bile ekonomik krize girmiş… Turgut Özal’ın kulakları çınlasın» diye düşünürken Pekkan başka bir soruya şöyle karşılık veriyordu: «Yok canım… Tam 700 bin değil elime geçen… Bilirsiniz bazı yan masraflar filan…»İne ine 700 binden gecede 200 bine indi Ajda Pekkan. Ve sonra araştırdık… Soruşturduk… Gerçekten Ajda Pekkan ekonomik krize mi girmiş diye. Sonuç daha ilginçti: Ajda Pekkan’ın Etiler’de 40 milyona bir daire aldığı ve içkili gazinodan aldığı bu 21 milyonu oraya yatırdığını söyleyenler, dahası 150 milyon sermayeli bir deri fabrikası kuracağını ısrarla belirtenler vardı… Burada hemen aklımıza o meşhur şarkının sözleri geliverdi.

«Para… para… para… Varlığın bir dert yokluğun yara… Aman da parra… parra… İlle de parra…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-5-sayisi)

05.10.2020 19:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar