Menü

Ajda Pekkan’ın Barcelona Anıları

Sahnede sesiyle olduğu kadar, kıyafetiyle de ün yapmış olan Ajda Pekkan’ın Avrupa’ya gidince ne getireceğini tahmin ederdiniz? Ajda’dan sonbahar ve kış modasını İstanbul’a getirmesi beklenir değil mi? Ama bizim gibi sizler de yanıldınız işte. Ajda, Avrupa’dan elbise namına hiç bir şey getiremedi. Niye mi, bakın Ajda bunu nasıl izah ediyor:

Ajda Pekkan'ın Barcelona Anıları– «Avrupa’da giyim eşyası öyle pahalı ki, almak değil, yanına bile yaklaşamadım. N’olur sarrki, ben de kışlık gardrobumu İstanbul’da düzerim. A, az kalsın unutuyordum, Avrupa’dan iki şey getirdim. Birincisi tatlı hatıralar, İkincisi son moda plaklar.»

– «Eh, bari hatıralarınızla, plaklarınızı anlatın da dinleyelim,» dedik. Başladı anlatmaya:

– «Önce Barcelona festivalinden başlayayım. İspanyollar bizi Regent Motel adlı bir otele yerleştirdiler. Aynı otelde Bulgar, Yugoslav, İngiliz ve Fransızlar da vardı. Festivale kadar geçen süre, hep otelde ve parklarda geçti. Zira, mağazalarda havalandırma tertibatı olduğu için, sesim bozulur korkusuyle oralara yanaşamadım. Festival tam bir keşmekeş içindeydi. Kazansam bile bence bir Önemi yoktu. Apollonia’yı öyle aradım ki! Barcelona’dan sonra İtalya’ya geçtim. Bir hayli gezdim, dolaştım.»

Ajda’nın getirdiği hatıralar burada bitmişti. Sıra İkincisine, plaklara gelince, Ajda Pekkan saçlarını elleriyle şöyle geriye atıp devam etti:

– «Hani Avrupa’ya gidince boş dönmek ayıp oluyor. Hem çok cimri falan demesinler diye, hem de repertuarımı yenilemek için bir sürü plak getirdim. Büyük kısmı long – play olan plaklarımın adedi yüzü buluyor. Aralarında Mina, Celentano, Rita Pavone’nin plaklarının yanı sıra enstrümantal parçalar da var.»

Ajda Pekkan'ın Barcelona AnılarıAjda’ya son bir sorumuz daha vardı. Hemen soruverdik, «Bize vereceğin başka haberler var mı?» diye. Ajda, sanki bu soruyu bekliyordu. Güldü, «Hem de ne çok,» dedi ve tekrar anlatmaya başladı:

– «İlk haberim Barcelona birincisi Bulgar şantözü hakkında. Lili İvanova çok yakında İstanbul’a geliyor. Birlikte İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana’da konserler vereceğiz. Sonra, kasım ayı içinde ben de Bulgaristan’da konserler vereceğim.»

– «Biraz da kendinizi, yapacağınız şeyleri anlatır mısınız?»

– «Bu yıl. Zeki Müren’le birlikte Şeker Bayramı’nda bir alaturka gazinoda çalışacağım. O zamana kadar ise konserlerle yetinmek istiyorum. Birkaç güne kadar da Muzaffer Aslan’la birlikte bir filim yapacağım.»

Ajda, şöyle bir düşündü, sonra devam etti:

– «Az kalsın unutuyordum. Amerikan filimcileri bana Barcelona’da çok cazip bir teklifte bulundular. On dakikalık, renkli bir tecrübe filmi çevirip Amerika’ya yollayacağım. Beğenirlerse hedef Amerika !»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-41-sayisi)

10.08.2019 22:25

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:17

  YONCA YEŞİL

  süperstar hesaplı kadınmı helal olsun :D
 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:18

  MERVE DURSUN

  zeki mürenle ajda pekkanı birlikte dinlemek vardı ama kaçırdık zamanında gidemedik..
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:36

  NUR HAYAT YÜZEN

  memleket yetmemiş birde avrupaları sallamış ajda pekkan yakısır tabi :D