Menü

Al Bano, Romina Power’a Neden Şarkı Bestelemiş?

– «Niyetim, ilk fırsatta kendime bir çiftlik satın almak ve istikbalime şimdiden bir çeki düzen vermek. Ben, hayatım boyunca şarkıcılık yapmayacağım. Sevebileceğim sağlam ve köklü bir işim olacak. Yirmi beş yılllık ömrümün büyük bir kısmım şehir dışında geçirdim. Yine o hayata döneceğim. Çiftliğimde sığırlarım, koyunlarım, tavuklarım ve atlarım olacak. İktisat ve muhasebe tahsil ettiğim için, çiftliğimin bütün hesapları benim elimden geçecek, kontrolü bir an elden bırakmayacağım.»Çiftlik sahibi olmak, ünlü İtalyan şarkıcısı Al Bano’nun çocukluğundan beri rüyalarını süsleyen bir idealdir. Ve günler değil, yirmi dört saat, kırk sekiz saat da olsa o, yine çiftliği ile ilgili tasavvurlarını anlatmaktan bıkmayacaktır.

Al Bano’nun hayalini, kilometrelerce toprağı olan, deniz kenarındaki bir çiftlik süslüyor. Çiftliğin içine büyük bir ev yaptırmak fikrinde. «Çünkü,» diyor, ünlü şarkıcı, «Benim bir çok oğlum olacak. Hepsine ayrı ayrı dalar vermek isterim. Ayrıca büyük bir kütüphane ve geniş bir diskoteği olan büyük bir müzik odası da yaptıracağım. Ben, yurdumun şehirleri içinde en çok Milano’yu severim. Ayrıca orada kendime bir de kat satın alacağım. Çiftliğim Cellino San Marco’da olacak. Öyle ki, şehir hayatından bıktığım an soluğu çiftliğimde alacağım.»Al Bano, bugünlerde yeşil gözlü, son derece güzel bir genç kızla geziyor. Ünlü şarkıcı kız arkadaşını şöyle tanıştırıyor:

– «Adı Jovanka. İdeali şarkıcı olmak. Güzel bir sesi var. Ona, hedefine yaklaşması için yardımcı olmaya çalışıyorum. Her halde muvaffak olacağız. Aramızdaki münasebet samimi bir arkadaşlıktan öteye geçmiyor. Onun benden öğreneceği çok şeyler var, bense yalnızlıktan sıkılıyorum ve yanımda olmasından sonsuz bir zevk alıyorum. Evlenme konusuna gelince, bunu henüz düşünmedim. Ben, evliliğin, çok ciddi, iyice düşünüp taşınıp verilecek bir karar neticesinde ulaşılacak bir merhale olduğu inancındayım. Şimdilik benim için bu erken. Fakat evlenirsem, ailemin çok kalabalık olmasını isterim.»Al Bano, şimdi rüyalarının çiftliğini kuracağı Celiino’da anne ve babasının yanında tatilini geçiriyor.

– Bugünlerde ne yapıyorsun?» diye soranlara, «Yemek yiyorum, geziyorum, uyuyorum ve kuracağım çiftliğin planlan üzerinde hayal alemine dalıyorum,» cevabını veriyor.

Al Bano için ekim ayına kadar düzen böyle devam edecek ve ondan sonra şöhretli şarkıcı yine geceleri yaşayan bir insan olacak. Konserler, turneler, kulüplerdeki programları birbirini takip edecek. Bu arada Al Bano, iki plak hazırladığını söylüyor. Birincisi genç Yunan bestecisi Miki Teodorakis’in bir eseri. Adı: «18 Ekim». İkincisi ise «Müzik» başlığını taşıyor.– «Bu ikinci parçayı ben hayatta çok değer verdiğim bir kıza ithaf ettim. Adı Romina Povver (Tyrone Povver’in kızı). Sizler de tanırsınız. Nicedir onun için bir şarkı yazmayı düşünüyordum. Nihayet bu arzum gerçekleşiyor. Bazıları vardır, bir genç kız veya kadın için şarkı yaparlar, fakat bunu kimin için yaptıklarını gizlerler.. Ben hayatta açıklık, samimiyet taraflısıyım. Eğer şarkımı Romina Power için yazıyorsam, onun adını açıklamakta bir mahzur görmem.»

Bu beyanatının hemen dedikoducuları harakete geçireceğini bilen şarkıcı arkasından eklemeyi unutmuyor: «Ben samimi bir insan olduğumu söyledim. Az önceki sözlerimi kendilerine göre yorumlayanlar hemen Romina ile aramızda büyük bir aşk olduğundan bahsedecekler ve belki de evlenme söylentilerini bile yaymaya başlayacaklar. Benim şimdilik idealim sadece ve sadece bir çiftlik sahibi olmak. Romina Power ise bana bir şarkım için ilham veren sevdiğim ve takdir ettiğim bir genç kızdır.»Al Bano’nun sözlerindeki açık ifade bir yana. Şöhretler arasındaki aşklar halk oyuna daima bu kılıkta intikal eder, hepsi işin başında, «Sadece arkadaşız,» veya «Onu takdir ediyorum,» derler ama bir süre sonra el ele, diz dize poz verirler. Onun için pek yakında ortalık bir Al Bano-Romina Power aşkının dedikodularıyle çalkalanmaya başlayınca eminiz hiç hayret etmeyeceklerdir.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-32-sayisi)

12.01.2021 04:00

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 15:09

    ANIL KUŞÇU

    çiftliğini yaptı mı acaba çok merak ettim şimdi :D