Menü

Al Bano ve Romina Power İstanbul’da

Bu yılın Sanremo Müzik Festivali şampiyonları Uluslararası Lions Yönetim Çevresi Federasyonu’nun davetlisi olarak yurdumuza geldi.

Gençliğin sevgilisi olan ünlü şarkıcı çifti ne yazık ki Türk gençliği izlemeyecek…Al Bano, Romina Power ikinci kez Türkiye’ye geldi. Daha önce gelişlerinde Sezen Cumhur Önal tarafından ağırlanan mutluluk simgesi olan İtalyanların milli gururu bu kez üç konser verecek. Uluslararası Lions Yönetim Çevresi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Al Bano ile Romina Power’in radyo ve televizyon programlarına konuk olarak katıldıktan sonra İzmir’e geçip gündüzleri tarihi yerleri gezecek; gecesi de Türk Donanma Vakfı Batı Anadolu Bölge Başkanlığı yararına konser verecekler… Özel orkestraları ile gelen çift ertesi gün yani 26 Mayıs’ta İstanbul’a gelerek Lunapark Gazinosu’nda yüksek sosyeteye bir konser daha verecekler. “Chi Sara” adlı şarkıyla 2,5 milyon oy toplayarak bu yıl Sanremo’da şampiyonluklarını ilân eden Al Bano ile Romina Power ülkemizde hâlâ geçen yıl onlara ikincilik kazandıran “Feliçita” şarkılarıyla seviliyorlar. Ünlü çiftin Türk gençliğine İstanbul’da vereceği konser ise 27 Mayıs Pazar günü yine Lunapark Gazinosu’nda. Ancak adam başı 5000-7500 lira ödeyerek hangi gençlik gidip Al Bano-Romina Power’i izleyecek işte bu tartışılır…Evet İtalyanların milli şarkıcı çifti Al Bano ikinci seferlerinde de Türk gençliği ile tanışamayacaklar. Gönül dilerdi ki böylesine sevgi gören ünlü çifti gençlik için bir statta veya büyük spor salonunda çıkartıp dinletmek… Ama işin içinde dernek daveti olunca böyle oluyor. Türk gençliğinin kaderi bu ne yapalım…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-35-sayisi/)

15.10.2020 04:13

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 19 Eylül 2019 13:24

  Sinan Kuyulu

  al bano & romina power - felicita şarkısı bir zamanların unutulmazlarındandı.
 • Yayınlandı: 19 Eylül 2019 13:27

  Ufuk Kördüğüm

  1994 de al bano romina power kızı New Orleans'da kayıp oldu.
 • Yayınlandı: 19 Eylül 2019 13:28

  Yıldız Sertel

  al bano romina power çifti o zamanlar çok uyumlu görünüyorlardı.
 • Yayınlandı: 19 Eylül 2019 13:32

  Didem Konak

  al bano romina power çifti nin kızları ylenia carrisi 6 Ocak 1994 tarihinde New Orleans'da kayıplara karışmıştır. Ylena'nın izi bulunamadı. Ağır bir bunalım geçiren Romina Power çocuklarını alıp kocasını terketmiştir. Babasının isteği üzerine 2013 yılında ölmüş olduğu tescillenmiştir.
 • Yayınlandı: 19 Eylül 2019 13:35

  Hakan Oduncu

  ylenia carrisi ölüm nedeni olmamasına karşı ölü ilan edilmeside ilginçmiş.