Menü

Alain Delon Katil mi?

Çok değil, on beş gün kadar önce, güneş ışınlarının kaldırımları ölgün bir sarılığa buladıkları bir sabah, henüz iş başı yapan çöpçüler, Paris’in batı kesimindeki Ramboillet’de bir çuval buldular. Çöp yığınlarının arasına bırakılmış olan bu iri kümbet, ilk bakışta gözlerine bir garip göründü, üstelik çok ağırdı ve bir noktasındaki geniş kırmızı leke de hemen dikkati çekiyordu. Çuvalın sımsıkı bağlı olan ağzı açıldı ve çöpçüler korktukları sürprizle burun buruna geldiler: Çöplükteki çuval bir ceset gizliyordu.

Alain Delon Katil mi?Hemen karakola haber verildi. Dünyanın her tarafında olduğu gibi polisler, gazeteciler olay yerine koşuştular. Foto muhabirlerinin flaşları yanıp söndü. Ve tahkikat başladı.

Yeryüzünün her köşesinde bu tip cinayetler sık sık işlendiği halde, bu olay ertesi günkü gazetelerin baş köşesine kuruldu. Ceset, Stephan Markoviç adında pek az kimsenin tanıdığı bir Yugoslav göçmenine aitti. Fakat Stephane’ın, gündelik gazetelerin baş köşesine kurulmasının bir sebebi vardı, Stephan, Fransız sinemasının 1 numaralı jönü Alain Delon‘un özel muhafızıydı.

Yirmi dört saat sonra tanınmış aktör polis merkezine çağrılıyor ve saatlerce sorguya çekiliyordu. Sorgu bittikten sonra, herkes Alain’in bitap bir şekilde merkezi terkettiğini görmüştü. Ve en önemlisi, sorgu hakkında dışarı tek kelime «sızmamıştı».

Tahkikat safhası, dünyanın her yerinde olduğu gibi Fransa’da da gizlidir. Duruşma sırasında mahkeme heyetini etkilememek için, her türlü yorumdan ve duruşma safahatı dışındaki neşriyattan kaçınılır. Ancak çok defa bu kuralın ustaca çiğnendiği ve polis mensuplarının kırk yıllık adliye muhabiri arkadaşlarına bazı haberleri «uçurdukları» bilinir. Ama bu defa işin rengi değişikti ve Fransız İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir bildiri ile artık bir tabii hukuk kaidesi haline gelen bu kuralı, yeniden hatırlatmak lüzumunu duymuştu. Gazeteci dostlarının kaçamak soruları ile karşılaşan görevli polisler de en yakın bildikleri muhabirlere bile ağız açmıyor, «Ben henüz istifaya karar vermedim. Beni seviyorsan fazla üsteleme,» diyorlardı.

Bu aşırı gizlilik, Alain Delon’un saatler süren sorgusu, bir deyişe göre serbest bırakıldığı halde devamlı göz hapsinde bulundurulması, ortada bazı fevkaladeliklerin döndüğünü göstermeye yetiyordu.

Pekala kimdi bu öldürülen Stephan Markoviç? Alain Delon’un yanına kapılanmayı nasıl başarmıştı? Şimdi bu soruların karşılığını vermeye çalışalım:

Alain Delon Katil mi?Yıl 1964… Günlerden bir gün Alain Delon’un yakınlarından olan Milos Miloseviç adındaki Yugosiav asıllı bir tanıdığı ona, «memleketten yeni gelmiş» bir çocukluk arkadaşını tanıştırıyor. O zamanlar otuz yaşlarında olan Stephan adındaki bu genç adam, sözde iyi bîr ailenin çocuğudur. Babası, mevki sahibi bir memur, amcaları yüksek rütbeli iki subay, ağabeyi de denizcidir. Stephan’ın Yugoslavya’yı neden terkettiğine gelince orası karanlıktır işte. Milos’a bakılırsa, «Stephan daha hür bir çevrede yaşamayı aklına koymuştur. Ama biraz derine inildiğinde, Milos ile Stephan kekelemekte, hık mık’lar, düzgün konuşmalarını engellemektedir. Fakat Alain gibi bir maceraperest, iyi hal kağıtları, bonservislerle mi uğraşacak? Stephan Markoviç’in yakışıklı görünüşü, kuvvetli yapısı, adaleli kolları, onun hoşuna gitmiştir. Netekim sözü uzatmaz, «Tamam,» cfer. «Onu yanıma alacağım.»

O tarihten itibaren öleceği güne kadar Stephan, Alain’i bir gölge gibi takip eder. Onun desteğiyle «Leopar» ve «Samurai» filimlerinde ikinci derecede roller alır. Alain’in evinin iki odasına yerleşir. Patronun bir, iki defa giydikten sonra bıktığı elbiselerinden geniş bir gardırop düzer… Kimi zaman Alain için kavga eder, kimi zaman küçük oğlu Anthony’yi parka gezmeye götürür. Bu arada Alain’in karısı Nathalie ile samimi olduğu da gözden kaçmaz.

Alain Delon Katil mi?Stephan Markoviç, Alain Delon sayesinde iyi bir hayata kavuşmuş, Paris yüksek sosyetesine mensup insanlarla düşüp kalkmaya başlamıştı. Etrafa yayılan dedikodulara bakılırsa, bugün dünyadaki birçok milyoner hovardanın peşinde koştuğu kadınları elde etmişti. Ve bu arada Nathalie Delon ile Sylvle Vartan’ın bile kalbini çalmıştır. Ancak bir gün gelir, iyi hayat, güzel kadınlar, iki dirhem bir çekirdek giyimle Stephan yetinmemeye başlar. Alain Delon’un ödediği beş bin liralık aylık, yaşadığı çevre için bir hiçtir. Ancak karısı ile çıkan dedikodulardan sonra Alain de herhangi bir zam yapmaya yanaşmamaktadır.

İşte bu andan itibaren Stephan Markoviç’in gelirini arttırmak için giriştiği teşebbüsler devresi başlar.

Kimine göre Stephan, ilişki kurduğu kadınlara veya kirli çamaşırlarını tesadüfen öğrendiği yüksek mevki sahibi kimselere şantaj yapmaya kalktığı için öldürülmüştür.

Kimine göre bir garaj açmak için gerekli sermayeyi sağlamak üzere esrar kaçakçılığı yapmaya kalkışmış. Ve rakipleri tarafından bertaraf edilmiş, hunharca öldürülmüştür.

Ve nihayet; karısından kıskandığı için «sağ kolu» unu kesen ya da kestiren bizzat Alain Delon olmuştur.

Şimdi Paris sosyetesinde herkes «bekle ve gör» politikası takip ediyor. Soruşturmanın ve daha sonra açılacak davanın neticesini bekliyor. Ama çok kimsenin bu olaydan huzursuzluk duyduğu ve ailelerinin üzerine çöken kara bulutlardan yeni sıyrılan Delon’ların, tekrar elektrikli bir devreye girdikleri gözden kaçmıyor.

Bakalım Fransa’nın 1 numaralı jönü Alain Delon, bu beladan yakasını nasıl sıyıracak?

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-47-sayisi)

10.08.2019 23:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 11:34

  Serkan

  Bence katil alain delon apaçık belli yani
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 11:37

  Melis Çiftçi

  serkan alain delon katil olabilir mi googledan bi bak istersen öyle bir haber çıkmıyor. Bende bi an tereddüt etmedim değil ama :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 11:42

  Melis Çiftçi

  yok yok tereddütüm boşa bence ya
  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 11:43

   Serkan

   emin misin meliiis ? :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 11:49

  Kaya Sinan

  KATİL ALAİN DELOON