Menü

Alfred Hitchcock Konuştu

Alfred Hitchcock KonuştuTam üç yıldır stüdyodaki çalışma odasına uğramamıştı. Okunmak üzere sıra bekleyen senaryolar masanın üstünde yığılmış kalmıştı. Şöhrete ulaştırdığı aktrisler, Hitchcock ustanın belki de bir daha filim çevirmeyeceğini düşünerek başka rejisörlerle iş birliği yapmaya başlamışlardı. James Bond’ların, Ajan Flint’lerin dünyasında Hitchcock’un sürprizli polisiye filimlerine belki de artık yer kalmamıştı.

Fakat üç yıl sonra Hitchcock usta birdenbire kolları sıvayıp işinin başına döndü. Son yılların en ilgi çekici casusluk olaylarından birini filme çekecekti. Ünlü romancı Leon Uris’in, aylarca en fazla satış yapan kitap listelerinde kalan ”Topaz” isimli eserinde bu konu işlenmişti. Şimdi de Hitchcock bu eseri başarılı bir filmi haline getirmek için çalışıyordu.

Filim çalışmaları başlarken New York St. Regis otelinde büyük bir basın toplantısı tertipleyerek bilgi verdi. ”Topaz” filminin senaryosunu romancı Leon Uris yazacaktı. Başrollerde hiç tanınmamış artistleri denemeyecek, hatta belki de gazetelerde ilan verip artistliğe hevesli gençleri toplayacaktı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-52-sayisi)

10.08.2019 23:33

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:09

  VEYSEL KASAP

  efsane geri dönmüş gibi bişey olmuş zamanında :D
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:15

  Melis Çiftçi

  Efsane geri döndü tabi veysel o zamanlar efsaneydi
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:16

  Serkan

  Alfred'e bak be özlemişim onun hakkında bilgiler okumayı