Menü

Ali Atasagun Nişanlandı

Bugünlerde müzisyenler arasında bir evlenme – nişanlanma modası çıktı ki sormayın. Gün geçmiyor ki müzik dünyasında adını duyurmuş bir sanatçının evlendiğini veya evlilik yolunda ilk adımı atıp nişanlandığını duymayalım. Bu kervana son olarak genç solistlerden Ali Aatasagun da katıldı ve Hilton’da fotomodel Nilgün Aslaner’le nişanlandı.

Ali Atasagun NişanlandıNişan günü Hilton adeta moda defilesi yapılan bir salonu andırıyordu. Davetliler arasında çoğunluğu teşkil eden gençler son modaya uygun kıyafetler giymişlerdi. Davetlilerin şıklığını belirtmek için nişanın en sade giyinmiş olan genç kızının Nilgün Aslaner olduğunu söylemek kafidir sanırız… Gerçekten sakin tavırları, sadeliği ve nezaketi ile davetliler üzerinde çok müsbet bir intiba bırakan Nilgün, nişanı için uçuk pembe renkli, plise etekli sade bir kıyafet seçmişti. Buna karşılık Ali Atasagun gibi davetlilerin birçoğu da smokinliydi.

Yüzükler takıldıktan sonra arkadaşları Ali Atasagun’dan şarkı istediler ama Ali, «Bugün çok heyecanlıyım. Üstelik sesim de kısık. N’olur benden şarkı söylememi istemeyin,» diye rica edince fazla üstelemediler. Neşeli bir hava içinde devam eden davette Ali Atasagun iyice yoruldu ama —nişanlanan her genç gibi — ne yorgunluktan şikayetçi oldu, ne de sıcaktan…

Nişanlısının sakin tavırlarına karşı «damat adayı» aşırı derecede heyecanlıydı. Kendisini her tebrik edene hararetle teşekkür ediyor, arkadaşlarıyla şakalaşıyor ve arada bir de «Siz de benim gibi cici bir kız bulunca kaçırmayın,» diyordu. Bunu duyan bekarlardan biri dayanamadı, «Sayenizde bekar güzellik kraliçesi kalmadı ki,» dedi. Öyle ya, söylemeyi unttuk, Nilgün Aslaner 1966 yılının güzellerindendi.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-48-sayisi)

10.08.2019 23:45

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 12:34

  Eylül Arif

  Boşandılar mı sonradan internetten de bulamadım ya bilen var mı
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 12:34

  Selim Kutu

  Boşandılar diye biliyorum ben ama emin değilim
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 12:35

  Selim Kutu

  Boşandılar diye biliyorum ben ama emin değilim.
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 12:35

  Ayşe İnan Kamber

  Boşandılar diye hafızamın bir kenarına kazınmış ama cidden bende net emin değilim
 • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 12:36

  Eylül Arif

  Bilen yok mu ya :D
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 18:49

  NUR HAYAT YÜZEN

  ne çok yakışmışlardı birbirlerine ama