Menü

Alpaslan Eratlı Söz Verdi

Fenerbahçe geçtiğimiz mevsim Alpaslan’ı kadrosuna almak için «Kasanın ağzını» alabildiğine açmıştı. Hakçası Alpaslan da «Helal olsun harcanan paraya!» dedirten maçlar oynamış, takımın şampiyonluğuna katkılı olmuştu. Sonra sezon kapanmıştı.

Alpaslan, «Bol eğlence» dolu hızlı günler yaşamaya başlamıştı. Buna kimsenin diyeceği yoktu. Ama bu yaşam mevsim açıldıktan sonra da sürüp gidince durum değişmişti. Bazı maçlardaki olur olmaz tutumu ve kendinden beklenileni verememesi yüzünden Didi kendisini bir güzel azarlamıştı.Bunun, böyle gidemeyeceği gerçekti. Fenerbahçe büyük bir yuva, Fenerbahçe toplumu, futbolcunun saygılı olmasını isteyen toplumdu. İşte bu açıdan bakanlar Alpaslan’la masaya oturmuşlar ve bu arada kendisinden bazı sözler almışlardı. «Oynayacağım…» diyordu Alpaslan… «Yaptığımın yanlış olduğunu anladım». Bu söz Sarı – Lacivertli renklere gönül vermişler için sevindiriciydi. Alpaslan elbette oynayacak, elbette formasının hakkını verecekti.

Ve bu yoldan işe koyulan Alpaslan HAYATSPOR’da yayınlanması için yazdığı mektupta Fenerbahçeli taraftarlara da açık açık söz veriyordu. Mektup söyleydi:

«Sayın sporseverler!Bu sezen gerçek futbolumu gösteremememin sebebi fazla yorulmadan ileri gelebilir. Bunu kendimi haklı çıkarmak için söylemiyorum. Buna bir de ailevi sebepleri eklersek naden formda olmadığım anlaşılır.

Bazı maçlarda hatalarım olmuştur. Bu benim dikkatsizliğimden değil, tam formda olmamamdan doğmuştur. Kadro dışı kalmak diye bir mevzuum yoktur. Takımda yer alamayışımın sebebi rahatsız olmamdır. Bekar bir insan olduğum için eğlenmek benim de hakkımdır. Bunların yanlış anlaşılması beni ve kulüp camiasını üzmektedir. Şundan sonra özel hayatime? daha düzenli olup sahalarda özlenen Alpaslan olmaya çalışacağım.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-28-sayisi)

21.01.2021 02:11

Kategoriler:   Spor

Yorumlar