Menü

Alpay Geri Dönmeye Hazırlanıyor

TÜRK Hafif Müziği sanatçısı Alpay’ın uzun zamandan beri sesi soluğu çıkmıyor… Onun bu sessizliğini çeşitli şekilde yorumlayanlar vardı; kimi Alpay müziği ve sahne çalışmalarını bıraktı, kimi ise, kendini tamamen işine adadı diyordu… İşin aslını öğrenmek için Alpay’ı ziyaret ettiğimizde bu suskunluğun ardındaki gerçek meydana çıkacaktı.. Evet gerçek şuydu: Alpay iş ve müzik çalışmalarını birlikte, hem de hiç aksatmadan sürdürüyordu… Sanatçı, üstelik bir de grup oluşturmuştu.5’NCİ LP’Nİ TAMAMLADI

Alpay, 2 yıllık, aradan sonra 5’nci LP’ni tamamlamış durumda… Tümü yeni çalışmalarından oluşan LP’nin stüdyo ve bant kayıt işlemlerini bitiren Türk Hafif Müziği sanatçısı Alpay, yakında piyasaya çıkacak olan yeni LP’nin kendisi için büyük bir çıkış olacağı inancında.

Uzun zamandan beri ne gibi çalışmalar yaptığını ve sahneye çıkıp çıkmayacağına ilişkin sorularımızı Alpay şöyle yanıtladı:

«Türkiye’de bugün popüler müzik gerilemektedir. 1964-75 yıllarında yapılan müzik çalışmaları, bugün yapılanların çok daha ilerisindeydi. Bu durumda bizlere düşen görev, samimiyetle iyi olduğuna inandığımız, topluma bir şeyler veren ürünler ortaya koymaktır. Sanatçı, gerçekten sanat yaptığı zaman sanatçı vasfını taşır. Bence sanatçı, bugün son derece gerilemiş, yozlaşmış müziğe ayak uyduracağı yerde, kendini bu ortamın dışında tutmalıdır. Bugünün müzik ortamına ayak uydurmak çare değildir… Ancak o zaman halk için bir şeyler vermiş olabiliriz. Tabi ki, bu şartlar altında sahneyi düşünmüyorum. Ancak, gerçekten bir müzik atmosferinin olduğu konserler olursa sahneyi düşünebilirim… Ben bu mücadeleyi kendi başıma sürdürüyorum.»

Alpay, uzun zamandan beri müzik çalışmalarını ara vermeden sürdürdüğünü, bunun sonucu olarak da yeni LP’ni tamamladığını hatırlatarak, «Bu çalışmalarım arasında benimle birlikte üç kişiden oluşan Grup-A’yı kurdum. Yakında biri İngilizce, biri Türkçe’den oluşan 45’lik plak piyasaya çıkacak» şeklinde konuşmasını sürdürdü.Alpay, ortağı ve genel koordinatörü olduğu Reklamcılık ve Turizm Limited Sirketi’nde, reklamı gerçek ve bilimsel esaslara oturtmak için ekipleştiklerini ifade etti.

Öğretmen olan eşiyle 10 yıldan bu yana evli bulunan Alpay, örnek bir evlilik sürdürüyor. Sanatçının 3 yaşında Zeynep adında bir de kızı bulunuyor. 5 Temmuz’da evliliklerinin 10’ncu yıldönümünü kutlayan Bilge – Alpay çifti, tatillerini yurt dışında geçirecekler.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-28-sayisi)

03.10.2020 15:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar