Menü

“Altın Plak” Ödülünü Alan Huri Sapan Çok Duygulandı

“Yaşa da Gör” adını taşıyan uzunçaları ve yasal kasetinin yüksek satışından ötürü plak yapımcısı Hüseyin Emre tarafından ilk kez “Altın Plak” ile ödüllendirilen Huri Sapan sanat yaşamı boyunca yine ilk kez tarif edemediği bir mutluluk yaşadı…İnsan yaşamında bazı özel günler ve yaşanması zor mutlu anlar vardır… Kelimelerle ifade edilemez bu mutlu günler, coşkulu heyecanlar. Tıpkı Huri Sapan’ın 12 Eylül günü yaşadığı gibi. Türkiye tarihinde çok önemli bir yönetim değişikliğiyle çok uzun yıllar anılacak olan 12 Eylül’ün Huri Sapan için de ayrı bir anısı olacak ölünceye dek. Çünkü sanat yaşamında ilk kez “Altın Plak” ödülünü aldı 12 Eylül günü… Spor Yazarları’nın “Yaza Veda” balosunda konser vermeye hazırlanırken plak prodüktörü Hüseyin Emre’nin kendisine Altın Plak ödülü vereceğini öğrenen Huri Sapan buruk bir mutluluk yaşadı. Çünkü sanat yaşamındaki ilk ödülü alacağı konserde oğlu Ali vatanı görevi nedeniyle bulunamayacaktı.

Spor Yazarları’nın Maçka’daki tesislerinde düzenlenen Yaza Veda gecesinde alkışlarla sahneye çıkan Huri Sapan programının birinci bölümünde otantik halk müziği eserlerini okudu.Bu arada son plağında çok tutulan “Anadan Ayrı Babadan Ayrı” türküsünü söylerken “Yavrumdan Ayrı” diye değiştirerek gözleri buğulanan Huri Sapan altın plağını alırken gözyaşlarını tutamadı. Sevinç ve üzüntüyü bir arada yaşadığı için ağladığını dile getiren Huri Sapan’ın heyecandan sesi kısıldı Alkışlar arasında ilk kez aldığı Altın Plağı’nı öpen Huri Sapan hemen konserinin ikinci bölümüne geçerek sevilen arabesk eserlerini okudu.

Emre Plakçılık’ın sahibi Hüseyin Emre, Huri Sapan’ın bu güne kadar en az üç altın plak ödülü olması gerektiğini ama bazı plak yapımcılarının bu konuda duyarlı davranmadıklarını söylerken ilk “Altın Plak Odülü”nü hakkıyla vermenin gururunu yansılıyordu. Şirketine üçüncü uzunçalar yapmak üzere anlaşmasını uzattıran Hüseyin Emre, Huri Sapan’ın kolay kolay dinleyicisi eksilmeyecek ender seslerden olduğunu sözlerine ekleyerek ödül gecesinde sempatik sanatçıyı ayrıca umutlandırdı.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-1-sayisi/)

05.09.2020 23:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar