Menü

Ana Kız Yaza Hazırlanıyorlar

Gülşen Bubikoğlu ile kızı Zeynep sabahın en güzel saatlerini yalılarının bahçesinde spor yaparak geçiriyorlar.

Zeynep’e oyun oynar gibi gelen bu saatlerde sanatçı da onun yaşına inmiş gibi oluyor ve baharın yorgunluğunu hissetmeden yaza hazırlanıyor.

Kanlıca’daki görkemli yalılarından birinin bahçesinde sabahın en güzel saatlerinde kuş cıvıltıları arasında şöhretli bir anne ile afacan kızının neşeli kahkahaları duyuluyor her gün masmavi denizin iyotlu havasını teneffüs ederek bir örnek eşofmanlarıyla yeşillikler üzerinde jimnastik yapan Gülsen Bubikoğlu ile kızı Zeynep baharın yarattığı uyuşukluğu dinamik hareketlerle üzerinden atıyorlar. Sporun yararlarından öte, yaptıklarını bir oyun zanneden Zeynep annesini taklit etmekte de bir hayli başarılı doğrusu. Üstelik ona fark atacak hareketler bile yapıyor. Bir yandan kızıyla bütünleşen, bir yandan da yaza fazla kilolarından arınmış olarak gireceğine sevinen Gülşen Bubikoğlu’da kızının yaşına inmiş gibi zevkli dakikalar yaşıyor. Tabii bu arada okul saati yaklaşırken ana-kız istemeye istemeye renkli olaylarına veda edip, bir ağacın altına çokup dinleniyorlar. Sonra, duş, okul hazırlığı derken elele okulun yolunu tutuyorlar. Zeynepcik sırasına yerleştiği sıralarda Gülşen Bubikoğlu’da günlük işlerini koşturmaya başlıyordu… Taa ki geçen haftaya kadar… Çünkü artık okullar tatil olduğu için bu sıkıntıları da bitti. İşte böyle, en az sinemadaki yerini korumayı bildiği kadar aile yaşamını da en iyi şekilde yürüten Gülşen Bubikoğlu karpuzları çifter çifter koluna alıyor ve onları sağlam tutmasını da biliyor.Sanatının yanında estetiğiyle de kendini kabul ettirmiş olan sanatçı formunu korurken kızıyla olan ilişkisini de hiç aksatmıyor, tersine kuvvetlendiriyor da… Sanat aşkına tutulup evini, çocuklarını ihmal edenlerin tersine ideal sanatçılığın ve ideal anneliğin en güzel örneğim gözler önüne seriyor. Kısacası ”Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” ilkesini kızına da aşılamayı unutmuyor…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-36-sayisi/)

15.10.2020 05:32

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 16:18

  Didem Konak

  GülşenBubikoğlu kızı nın babası kim acaba?
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 16:19

  Suna Kaygısız

  Gülşen Bubikoğlunu kızı Zeynep İnanoğlu sanırım.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 16:20

  Fuat Hakan

  Gülşen Bubikoğlu filmleri unutulmaz filmlerdi. Filmlerinde almış olduğu rollerde hep naif ve kibar birilerini canlandırırdı.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 16:21

  Rıfat Kazak

  Gülşen Bubikoğlu Tarık Akan filmleri hep en sevdiğim filmlerdi.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 16:23

  Tozlu Magazin

  28 Aralık 1977 doğan Zeynep İnanoğlu, 2011 yılında gazeteci Cüneyt Özdemir ile evlenmiştir ve Ali Mavi Özdemir adında bir çocukları vardır.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 16:26

  Hüner Kalafat

  Tamam ama şu bilgiyide verin ama, Gülşen Bubikoğlu'nun kızı Zeynep İnanoğlu'nun babası Türker İnanoğlu'dur.