Menü

Ana-Oğul Ekmek Parası Peşinde

Sanat dünyasında öyle sıkı fıkı dayanışmalar pek görülmez. Herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı bir ortamda böyle bir dayanışma ana-oğul arasında oluyor ve güzel bir tablo oluşturuyor.

Evet, yıllardır sahnelerde ömür tüketen Sevim Tanürek’in dayanışma içine girdiği, işbirliği yaptığı oğlu Cavit Tanürek…Annesinden kalan ses mirası ile genç yaşında sahneye çıkan ve askerlik dönüşü kendini tamamen sahnelere veren Cavit Tanürek hem annesi, hem de hocası Sevim Tanürek’le birlikte şu sıralarda Adana’da çalışıyor ve sahneye çıkıyorlar.

Sahne defterini kapatan ancak ara sıra içkili gazinolarda şarkı söyleyen Sevim Tanürek bundan sonra sadece oğlu Cavit’le birlikte sahneye çıkma tekliflerini kabul etti ve bu iki yıldan beri de devam ediyor..Bazı sanatçıların ilgi toplamak için ikili çıkmaya başladıkları ancak bu ikili olayını uzun süre devam ettiremedikleri bir ortamda ana-oğul ekmek paralarını kazanmak ve daha da güzel program yapmak için herkesi kıskandıracak biçimde sahneye çıkıyor ve her gece de alkışlanıyorlar…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-35-sayisi/)

15.02.2021 23:11

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 20 Eylül 2019 00:19

  Fırat Yenice

  Sevim Tanürek ölümü benim derinden yaralamıştı. Sevim Tanürek cenazesi de sevenleri ile dolmuş ve oldukça kalabalıktı.
 • Yayınlandı: 20 Eylül 2019 00:22

  Simge Yaman

  Sevim Tanürek’in yakınları, sanatçının öldüğü trafik kazasını yapan Tayyip Erdoğan’ın oğlunu ehliyet sahtekârlığı yapmış sanırım. Ahmet Burak Erdoğan’ın Ehliyeti sahteymiş yani. Yazık vallaha.
 • Yayınlandı: 20 Eylül 2019 00:32

  Tuna Selvi

  Sevim Tanürek in eşi Ahmet Tanürek kazadan sonra haksızlıkları bir bir anlattı. Bu cinayeti örtbas etmelerini engelleyememiş.