Menü

Anjelica Huston’a Baba Torpili

Anjelica Huston'a Baba TorpiliJohn Hutson ve on altı yaşındaki kızı Anjelica Huston, Viyana’da mükellef bir daire kiralamışlardı. Baba Huston, «A Walk With Love and Death» (Aşk ve Ölümle Yürüyüş) isimli bir filim çevirecekti. Kızı Anjelica ise bu filimde başrolü oynayacaktı.

John Huston kızını niçin artist yapmak istediğini soranlara, «Ben Anjelica’ya şu veya bu mesleği seçmesini asla söylemiş değilim,» cevabını veriyordu. «Kızım kararını kendi verdi. Gerçi kızım küçüklüğünden beri sinemaya karşı aşırı bir ilgi duyuyordu ama, doğrusu rol kabiliyetinin bu derece üstün olduğunu önceleri fark etmemiştim. Tesadüfen kızımın kabiliyetini keşfedince yabancıları meşhur etmektense kendi ismimi taşıyan öz kızımın isim yapması için hemen kolları sıvadım. Tebii, bütün işimi, gücümü bırakıp kızımı yetiştirmekten başka bir şey düşünmez oldum. Önceleri kızım birdenbire başrolde oynamak istemedi, tiyatrolarda küçük rollerle şansını denemesinin daha doğru olacağını ileri sürdü, fakat ben onu dinlemedim ve iyi ki dinlememişim.»

Anjelica Huston'a Baba TorpiliMeşe Dayan’ın oğlu Asaf Dayan’ın da baş rolde oynadığı bu filimde Anjelica acıklı bir aşk hikayesinin kahramanını canlandırıyor. Bakalım Anjelica, John Huston gibi sinemada büyük bir isim olacak mı?

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-48-sayisi)

10.08.2019 23:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 13:33

    Soner Çiftalan

    Herkesin böyle bi babası olsa keşke ya :D
  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 13:39

    Serkan

    kızındaki yetenegi sonradan farkeden üzüntülü baba.........