Menü

Ankaragücü’nde Biletsiz Seyirci

45 BİN SEYİRCİYE 17 BİN BİLET

İşin aslına bakılırsa Ankaragücü’nün bu mevsim başı «Genel görünüşü» Bastır Ankaragücü temposunda sık sık falso verecek gibi idi…

Yöneticilere bakılırsa, haklıydılar. Kulübün borcu dört milyona merdiven dayamıştı. Buna kulübün tarihinde ilk kez rastlanıyordu.

Takımın gürbüz futbolunu, tıkır tıkır çalışan orta sahasını düşünecek zaman değildi…Yöneticiler için en tutarlı yol, Fenerbahçe’ye, «Verin bir milyon, alın Zafer’i…» demekti. Büyük Coşkun’a gönül bağlayan Gaziantepsporlulara da bir kaç yüz bin lirayı gözden çıkarmaları öğütlenince, durum biraz düzelir gibi oluyordu. Bir de, kaleci Osman ve Behzat’ı da satabilselerdi bütçeyi iyice denkleştireceklerdi.

Ankaragücü’nün iki yıl önceki parlak günlerinin koşturup-didinen yöneticilerinden Doktor Mehmet Bozdoğan, yeniden kollan sıvayınca, ilk işi kulübe çeki-düzen vermek olmuştu. «Ankaragücü» denince daha bir heyecanlanan Bozdoğan, «Maç gelirleri» denince de, kıta sahanlığı konusunda Türk tezini savunan diplomatlar gibi hiddetleniyordu…– «Olacak iş değil, kardeşim. Ankara’da bir maç yapıyoruz. Tribünler tellere kadar dolu… En az 45 bin seyirci var… Maç bitiyor, gidiyoruz stad muhasebesine, bir de bakıyoruz ki 17 bin bilmem kaç bilet satılmış!..» diyordu Bozdoğan.

ZAFER KAYIP MI?..

Bozdoğan, temmuzun ortasında kapattıkları transfer için, kısa bir değerlendirme yaparak, «Tek kaybımız Zafer’dir» diyor, futbolcunun kızlara ve özel otolara aşırı düşkün olduğunu tekrar tekrar belirterek Fenerbahçelileri uyarıyordu.

Değişik kızlarla olduğu kadar değişik otomobilleri de seven Zafer’in tam üç özel otosu vardı. Biri GXL- Ford, biri Renault, üçüncüsü de Anadol… Şimdilerde ise gönlünde BMW yatıyormuş. İstanbullu oto komisyoncularının haberi ola.YENİ MEVSİM KADROSU

Ankaragücü yeni mevsime pazar günü Yugoslav Antrenör Omeragiç ile birlikte ve hayli kalabalık bir kadroyla girdi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, takımda tam dört kaleci var: Aydın, Baskın, Aydoğan ve Osman.

Geri dörtlü, Remzi, İsmail, Adnan, Müjdat olabilir ama, Erman, Sadık ve Raşit de düşünülenler arasında.

Zaman zaman iyileşme belirtileri görünen Mehmet Aktan’ın kazanılması, Ankaragücü’nün gücüne çok şeyler katacak.Orta sahada, daha önce de belirttiğimiz gibi, direkt adamlardan yalnız Selçuk var. Ötekiler, yani K. Coşkun, K. Zafer ve Nevzat’ın ne yapacakları şimdilik Loto. İleri üçlüde ise Tahsin, Ali Osman ve Melih var.

Benzer fizik yapıları ve oyun stilleri ile Tahsin ve Melih İkilisi geçen yılki «Pıt-pıt» futbollarına devam eder, Ali Osman da Adana’daki vuruculuğunu bu mevsim de hatırlayamazsa, Amigo Sefa’nın «Gecekondu»sundan pek az ve de pek cılız çıkar bu ses: «Haaaydi bastır!..»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-21-sayisi)

01.03.2021 02:11

Kategoriler:   Spor

Yorumlar