Menü

Anne Ursula Anderss ve Claudia Cardinale

SİNEMA oyuncuları, ünlü şarkıcılar doğum yapmaktan hep kaçınırlar. Çünkü vücutları bozulacak, doğacak çocukları çalışmalarını aksatacaktır. Kısacası çocuk bir ayakbağıdır sanatçı anne için. Ama bu görüş Ursula Andress ve Claudia Cardinale için hiç ama hiç geçerli değil. Neden mi? Çünkü bu yıldızların ikisi de anne olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söylüyorlar… Ve işin asıl ilginç yanı, iki yıldızın da yaşlarının kırkı aşmış olmaları.

İsviçre asıllı çekici film oyuncusu Ursula Andress ilk kez, İtalyan Sineması’nın dünya çapındaki yıldızı Claudia Cardinale ise ikinci kez 43 yaşlarında anne oldular. Hem de yaşlarına aldırmadan, şöhretlerini yitirmekten korkmadan.

Dünya çapında ünlü olanların başkalarına karşı görevleri, sorumlulukları olduğunu inkar etmeyen yıldızlar, annelik görevlerinden de vazgeçemiyorlar.

Uzun süre genç sevgilisiyle yaşadıktan sonra bir çocuk sahibi olan Ursula Andress, anneliği çok sevdi ve sevgilisiyle evlendiler. Şimdi oğlu Dimitri tüm vaktini alıyor, ama ünlü film oyuncusu bundan hiç şikayetçi değil. Sanatçı şöyle konuşuyor bu konuda: «Eskiden doğum yapmaktan hep kaçınmıştım… Ama şimdi ne kadar hatalı davrandığımı anlıyorum. Annelik dünyanın en güzel görevi. Yorucu olmasına karşın, hem film çalışmalarımı sürdürüyorum, hem de oğlumla ilgileniyorum. Çünkü hiçbir kadın bir çocuğa annesinin yakın olduğu kadar yakın olamaz.İtalyan oyuncu Claudia Cardinale ise, 22 yıl önce anneliği tatmıştı… Uzun bir aradan sonra birlikte yaşadığı rejisör Pasquale Squittieri’den bir kızı oldu sempatik yıldızın.. Anneliğin her yaşta güzel olduğunu savunan Claudia Cardinale, doğum yapmanın söylenenlerin aksine, kadınların güzelliğini bozmadığını, aksine güzelleştirdiğini savunuyor. İki yıldız da sloganlarının, her yaşta genç olmayı bilmek olduğunu söylüyorlar. Ayrıca kırk yaşın annelik için hiç de geç bir yaş olmadığını savunuyorlar.

Ünlerini ilk günlerde olduğu gibi aynı hızla sürdürdüklerine göre, Claudia Cardinale ve Ursula Andress’in söyledikleri yadsınamaz sanırız.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-34-sayisi)

03.10.2020 12:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar