Menü

Annie Nielsen ve Bikinisi

TEZGAHTARLAR dükkandan içeri giren şuh tavırlı sarışın kadının etrafını bir anda sarıverdiler. Genç kadının güneşten yanmış yüzü tatlı bir tebessümle aydınlandı.

-«Lame kumaşlar hangi kısımda bulunur?» diye sordu. Tezgahtarlardan yakışıklı bir delikanlı hemen atıldı:

-«Buyrun hanımefendi, ben sizi oraya götüreyim.»

Tezgahtar, yol gösterdikten sonra tezgahın arkasına geçti ve bütün lame kumaş çeşitlerini genç kadının önüne yığmaya koyuldu. Sarışın müşteri hayranlıkla kumaşları seyrediyor, arada bir de ucundan tutup kalitesini muayene ediyordu. Her halde büyük terzihanelerden birine lame bir tuvalet ısmarlayacaktı ve kumaşın seçimini kendisi üzerine almış olmalıydı. Tezgahtar, genç kadını dikkatle süzdükten sonra:

-«Bana sorarsanız size beyaz lame daha fazla yakışacak,» dedi. «Sarı saçlarınızla beyaz kumaşın tatlı bir ahenk yaratacağı muhakkak.»

Genç kadın müteredditti. Beyaz kumaşı bırakıp diğer çeşitleri bir kere daha gözden geçirdi. Sonra yeşile çalan bir sarı lame kumaş topunu işaret etti.

-«Bundan almaya karar verdim. Güneşten yanmış bir vücuda bu renk daha çok yakışacak.»

Tezgahtar: «Siz nasıl isterseniz, hanımefendi.» dedi, «Tuvaletinizin modeli belli mi? Kaç metre istiyorsunuz? Genellikle hanımlar altı metre alıyorlar.»

Annie NielsenSarışın, «Yok canım» dedi, «Bana yetmiş beş santim yeter. Tuvalet filan yapmayacağım. Güzel bir mayoya ihtiyacım var da…»

Tezgahtarın hayretten ağzı açık kalmıştı. Fakat söyleneni yerine getirdi. Meçhul müşteri kumaşı sardırıp dışarı çıkarken hayatından memnundu. Yıllardan beri Cannes Film Festivallerinde değişik mayolarıyla dikkati çekmeye uğraşmış fakat başaramamıştı. Genç yıldız namzedi Annie Nielsen, bu lame mayonun plajlarda büyük sükse yapacağından emindi. Hemen orijinal bir model bulup mayoyu diktirtti ve doğruca Cannes plajlarına koştu. Bir ara şarkıcılığı da deneyen Annie Nielsen’in maalesef bu defa da şansı yaver gitmedi. Lame mayosuna rağmen Cannes’da filmciler onunla ilgilenmediler. Şarkıcı olarak bir isim yapmışken vücudunu teşhir etmeye başlaması, müzikseverler arasında da iyi bir intiba bırakmadı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-24-sayisi)

31.08.2015 16:39

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 13:55

    Melis Çiftçi

    yok yok yabancı ırk bizden daha güzel bu cok belli :D