Menü

Anthony Quinn’in Gayrimeşru Çocukları

İŞİNİ gücünü bırakıp çoluğu ve çocuğuyla alelacele New York’a gelmiş oradan da doğruca Santa Monica’ya geçmişti. Aktörün «Oscar» gecesini kaçırmamak için katlandığı bu fedakarlığı tabii karşılamak gerekiyordu, zira yılın aktörü seçilecekler arasında en kuvvetli adaylardan biriydi. Yakın rakibi Rex Harrison’u yeneceği ümit ediliyordu. Fakat armağan dağıtımı gecesinde Oscar’ı Rex Harrison’un kazandığı açıklanınca, ünlü aktör tahminlerin aksine bu işe pek üzülmedi. Etrafını saran gazetecilere gülümseyerek:-«Benim nur topu gibi iki oğlum var. Onları 10 Oscar heykeline değişmem. İsterlerse ölünceye kadar bana armağan vermesinler umurumda değil» dedi.

Ünlü aktör Anthony Quinn, «Oscar» armağanını alamamasına İtalyan sevgilisi Yolanda Addolori ile kanun dışı bir münasebet kurmasının ve gayrımeşru iki oğlunun olmasının sebebiyet verdiğini tahmin etmişti. Aktör, sevgilisiyle evlenmeye niyetli olup olmadığı konusundaki sorulara da şu cevabı verdi:

-«Yolanda ile ne zaman evleneceğimi şimdilik bilemiyorum. Her şey ona bağlı. İlk eşim Katherine De Mille’den resmen ayrıldım. Fakat Yolanda, sırf çocukların uğruna benimle evlenmeye yanaşmıyor. Benim sevgimden emin olabilmek için bir süre daha beklemek kararında. Ben de onun hislerine hürmet ediyorum. Küçük oğullarıma soyadımı verdim. Artık onlar resmen benim sayılıyorlar. Çocuklarım doğmadan önce, kısmen yaşama sevgimi kaybetmiştim. Şimdi ise oğullarımı en iyi şekilde yetiştirebilmek için çalışmak azmindeyim.»Anthony Quinn’in ilk eşinden dört çocuğu var. Ünlü aktörün sabık eşi, oğlu Duncan ve kızı Valentine ile Connecticut’ta oturuyor. Diğer iki çocuk ise kendi hayatlarını kurmuşlar, anne ve babalarının durumuyla ilgilenmiyorlar bile.

Anthony Quinn, bugün Amerikanın ve dünyanın en çok sevilen ve aranan aktörlerinden biridir. Buna rağmen, daima işsiz kalmaktan korkuyor. Aktör:

-«Bir filmi tamamladığım zaman hep içimi bir korku bürür, ‘Ya bundan sonra bana kimse iş vermezse’ diye günlerce kendimi yerim.» demektedir. Ama 1968’e kadar bir tek boş günü yok.Anthony Quinn, Yolanda Addolori ile 1962 yılında İtalya’da «Barabbas» filmini çevirirken tanışmıştı. 1963 yılı haziranında Paris’te dünyaya gelen Francesca yüzünden Anthony Quinn hayli ağır tenkitlere uğramıştı. Fakat ünlü aktör sevdiği, sevildiği müddetçe çevresindeki dedikodulara aldırmayacağını da resmen açıklayıverdi. Ve bunu, Yolanda’dan olan 2. çocuğu ile ispat etti.Sevgilisiyle çocuklarını ilk defa Amerika’ya getiren Anthony Quinn, onları Santa Monica civarında tenha bir otele yerleştirmişti. Burada hep beraber güzel bir tatil geçirdiler. Anthony Quinn ve ailesi bir süre de Meksika’da kaldıktan sonra İtalya’ya döndüler. Aktör, Yolanda’yla çocukları Roma’daki evlerine bırakıp İspanya’ya geçti. Yeni çevireceği filmin hazırlıklarına başladı. Bir süre sonra gayrimeşru ailesini de yanına aldıracak. «Yavrularım beni hayata yeniden bağladılar. Onlardan uzak yaşamak hiç hoşuma gitmiyor,» diyor.

Anthony Quinn, «Beni öfkeli ve sert bir erkek zannedenler yanılıyorlar,» diyor. «Aslında ben ürkek ve çekingen bir insanım.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-21-sayisi)

26.12.2020 04:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 15:47

  Tayfun Korkut

  Hızlı quinn'e bak sen yeni ögreniyorum gayri meşru cocuk falan
  • Yayınlandı: 23 Kasım 2020 02:28

   Aysel Tek

   daha sen neler ogreneceksin yakisiklim.
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 18:04

  MEMDUH HAYAT

  oscarını niye etkilemiş adam güzel oyuncuydu