Menü

Asuman Arsan’ın 3 Aşkı

HİSSELİ Harikalar Kumpanyası»nda Rum Nice, «Gol Kralı Sait Hopsait» de Ermeni Aniel olarak seyirci karşısına çıkan otuz bir yıllık tiyatro sanatçısı Asuman Arsan başından geçen üç evliliğe rağmen on dört yıldır yalnız yaşıyor. Oyuncu evlilikleri ile ilgili olarak şunları söylüyor:

«İlk evlendiğim erkek bir tüccardı. O sıralarda ben daha çok gençtim. Bu yüzden evliliği yürütemedik. İkinci evliliğimi Muzaffer Hepgüler’le yaptım. Onu gerçekten çok seviyordum fakat çapkınlıklarına dayanamadım. Son evliliğim ise tamamen onun sevgisine dayalıydı. Bu yüzden fazla uzun ömürlü olmadı.»Evlilikle ilgili sözlerini Asuman Arsan şöyle bitiriyor:

«Bu sıralarda evlenmeyi düşünmüyorum. Ama ilerde sevebileceğim bir kişiyle karşılaşırsam nikah masasına otururum.»

Aslında şimdi de oyuncunun üç büyük aşkı var. Çocuklar, hayvanlar ve okey. Önce çocuklardan söz ediyor Asuman Arsan: «Çocukları çok sevmeme rağmen kendi çocuğum olmadı. Bu da sevgimin artmasını sağladı. Şimdi fırsat buldukça parka gidiyor çocuklarla oynuyorum. Ve onlarla olduğum zaman dertlerimi unutuyorum.»Sanatçının ikinci aşkı ise köpeği Suiti daha doğrusu tüm hayvanlar: «Evde tek dostum Suiti. Onunla oynayarak, onunla konuşarak boş vakitlerimi geçirmeye çalışıyorum. Eğer durumum müsait olsa tüm sahipsiz hayvanları toplar, hepsinin bakımını üstlenirim» diyor sanatçı.

Asuman Arsan’ın boş zamanlarında severek yaptığı bir de eğlencesi var. Okey oynamak. Bakın bu konuda neler söylüyor:

«Evde işlerimi bitirip de ‘Artistler Kahvesi’nin yolunu tuttuğum zaman içimi sevinç dolduruyor. Orada arkadaşlarla büyük bir neşe içinde birkaç saat okey oynadım mı tüm yorgunluğum gider. Bu, yıllardan beri böyledir. Diyebilirim ki, Türkiye’ye okey geldiğinden beri bu oyuna aşığım. İyi de oynarım.»Asuman Arsan’ın bu üç aşkı dışında bir tutkusu var, o da mesleği. Yani tiyatro. «Bundan otuz bir yıl önce başladım tiyatroya. O güne kadar hiç tiyatro seyretmemiştim diyebilirim. Sahneye para kazanmak için çıkıyordum. Ses Opereti’nde, İstanbul Tiyatrosu’nda, Muammer Karaca’da ve Kenan Büke’de çalıştım. Bu arada kendi hesabıma da tiyatro yaptım… Artık elim ayağım tutuncaya, sesim çıkıncaya kadar mesleğime devam etmeye kararlıyım.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-23-sayisi)

28.01.2021 02:06

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar