Menü

Atilla Atasoy, Reagan Suikastı’nı Gördü

AMERİKA Birleşik Devletleri’ne Türk doktorların davetlisi olarak giden Atilla Atasoy, nereden bilebilirdi ki koskoca Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanı vurulacak ve suikast sırasında o da orada bulunacak.

Tıp balosunda şarkı söyledikten sonra Amerika gezisini değerlendirmek için bol bol müzik dinleyen ve konserler veren Atilla Atasoy, Reagan’ı da görmek istemiş. Bakın Atilla Atasoy büyük bir tesadüf eseri tanık olduğu bu büyük olayı nasıl anlatıyor:«Hayat tesadüflerle doludur derlerdi de inanmazdım. Gerçekten insan nelerle karşılaşacağını tahmin edemiyor. 30 Mart günü Washington Hilton Oteli’nin bir altındaki sokaktan yürüyerek Reagan’ın çıkışını izlemek istiyordum. Otelin önü hayli kalabalıktı. Halk büyük bir heyecanla Başkan’larının çıkışını bekliyordu. Bir anda ne olduğunu anlayamadan silah sesleri duyuldu… Reagan koruma görevlilerinin arasında kaybolmuştu.

«Evet gerçekten tarihi bir andı… Bir tesadüf sonucu bu olayı yakından görmüştüm… Ardından TV röportajlara başlamış, bilgi topluyordu. Spikerin mikrofonu bana uzattığını ve kameranın çalıştığını gördüm. Anında TV’de yayınlanan bu olayda gördüklerimi anlattım ve bir Türk sanatçısı olarak geçmiş olsun dileğinde bulundum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-19-sayisi)

02.10.2020 00:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar