Menü

Ava Gardner Sara Rolünde

KORİDORUN sonundaki kapı, ardına kadar açıktı. Dışarıya doğru uzanan bir çift kadın bacağına gözlerim takıldı. Bu bacakları dünyanın neresinde olursam olayım, tanımakta güçlük çekmiyeceğimi biliyordum.Sigaradan kalınlaşmış kısık bir kadın sesi: «İçeri buyrun,» diye seslenince, yanılmadığımı daha iyi anladım. Ava Gardner, alçak bir koltuğa oturmuş, bacaklarını uzatmıştı. Üzerinde açık yeşil ipekli bir elbise vardı. Elbisenin eteklerini yukarı doğru sıvamakta bir mahzur görmemişti. Ben odaya girince, doğrulur gibi yaptı, sonra eteklerini biraz aşağı çekti.

Hollywood’un en başarılı ve en talihsiz yıldızlarından biri olarak tanıdığım Ava Gardner’i Roma’da «İncil» filminin setinde ziyaret ediyordum. Son zamanlarda Ava hakkında pek çok haber duymuş, hiçbirine inanamamıştım. Yıldızın özel hayatı hakkında tam bir fikir edinebilmek için onu bulup konuşmam icabediyordu.Ava, «Saat kaç, Allah aşkına?» diye sordu. «Beni saat sekiz buçukta buraya getirdiler. Sonra da kimse semtime uğramadı. Güya sabahtan filmin birkaç sahnesini çekeceklerdi. Fakat ses seda çıkmadı. Bari dışarda faaliyet var mı?»

Ava Gardner, «İncil» filminin bazı sahnelerinin Roma’da çevrileceğini öğrenince bu işten vazgeçmek de istemiş fakat eski dostu John Huston’u kırmaktan korkmuştu. Ava, Romalı gazetecilerden çekiniyordu. İtalyan halkının kendisini rahat bırakmıyacağı endişesi içindeydi. Fakat «İncil» filminin idarecileri filmi herkesten gizlemeyi kararlaştırınca. Ava’nın da istekleri yerine gelmiş oluyordu. Buna rağmen, nedense Ava, Roma’ya bir türlü ısınamamıştı, bunu gizlemeye de lüzum görmüyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-49-sayisi)

26.12.2020 04:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 15:46

    Selim Kutu

    Bu rol cuk oturmuş gardnera
  • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 17:52

    AYDIN AK

    her rolun altından kalkıyordu çok iyi oyuncuydu