Menü

Ayla Dikmen Kararını Verdi

NİŞANDAN nikaha kadar geçen sürenin fazla uzamaması gerektiği yolunda yaygın bir düşünce vardır toplumda. Aradaki sürenin uzaması halinde birçok tatsız olayın çıkacağı sanılır. Ama bu düşüncenin her zaman geçerli olmadığını ispat edecek bir çift var sanat dünyamızda: Ayla Dikmen – Enis Berki çifti. Bundan on üç yıl önce tanışmışlardı. Aralarında başlayan candan arkadaşlık, güçlü bir sevgiye dönüşünce de evliliğe giden yolda ilk adımı atmışlar ve nişanlanmışlardı. Ama atılan bu adımın sonu bir türlü gelmedi ve çift, yıllar boyu nikah masasına bir türlü oturmadı. Fakat nişanlılıklarını tam bir bağlılık İçinde sürdürdüler. Bu başarıyı nasıl gösterdiklerini Ayla Dikmen şöyle anlatıyor:«Ben sanatıma bağlı bir insanım. Enis de en az benim kadar çalışmalarıma ilgi gösterdi. Parça seçimime varıncaya kadar her şeyimle ilgilendi. Ayrıca son derece entellektüel bir insandır. Girdiği her gruba kısa sürede uyar. Sorumluluk duygusu son derece gelişmiş bir kişidir. Birbirimizden uzak olduğumuz günlerde en az üç kez beni telefonla arar. Bensiz hiçbir yere gitmez ve beni yalnız bir yere göndermez. Bu tutumu dedikodulardan uzak kalmamızı sağladı. Bütün bunların dışında ve kanımca bunca yıl hiç kırgınlık olmadan beraber olmamızın başlıca nedeni, birbirimize güven duymamızdan kaynaklanıyor.»Dikmen ardından da büyük haberi veriyor:

«Bu yılın sonuna doğru evlenmeyi düşünüyoruz.»

Evet, on üç yıllık nişanlılık bitecek ve çift evlenecek. Acaba evlilik, yaşamlarında değişiklikler getirecek mi? Bu sorumuzu Ayla Dikmen şu sözlerle yanıtlıyor:

«Sadece sahneden uzaklaşacağım. Çünkü, Enis evlendikten sonra sahneye çıkmamı istemiyor. Sanatımı plak yaparak sürdüreceğim…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-18-sayisi)

26.11.2020 03:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar