Menü

Ayşegül Aldinç O Günü Bekliyor

BUNDAN sonraki yaşamında bazı değişiklikler yapmak istiyor Ayşegül Aldinç… Çünkü bir sanatçının çok yönlü olmasından yana. Ona göre sanatçı dediğin her alanda başarılı olmalı… İşte bu düşünceden yola çıkarak yeni aldığı karanan şöyle acıklıyor Ayşegül Aldinç:

«Benim bugüne kadar yedi senelik bir müzik geçmişim var. Bu yedi senede ne yaptım diye düşünüyorum da iki 45’lik plak ve televizyona çıkmamdan başka hiçbir şey yapmamışım. Bundan sonra çok yönlü olmaya çalışacağım. İlk düşüncem sahneye çıkmak. Bu kararımı vermemde en büyük etkenlerden biri halka daha yakın olmak istememdir. Tabii bunun yanında ekonomik nedenler de var…»Ayşegül Aldinç, maymun iştahlı olmadığını, yalnız sanatın bütün dallarında çalışmak istediğini söylüyor ve devam ediyor konuşmasına:

«Benim, esasında bütün sanat kollarına katılmamdaki amacım, adımı her yerde duyurmaktır. Ben bir yerden bir yol bulup yükselmek niyetinde değilim. Şu sıralar sinemayı da ciddi olarak düşünmeye başladım. İyi bir teklif gelirse Yeşilçam’a geçmeyi düşünüyorum… İyi teklif diyorum, çünkü bugüne kadar çok enteresan teklifler geldi ama bana göre değildi. Bu yüzden kabul edemedim…

«Tabii bir sanatçının çok yönlü olması demek yalnızca sinemada oynaması anlamına gelmez. Bunun yanında diğer kollarda da faaliyet göstermesi gerekir. Esasında bu kadar çek işi bir arada yürütmek çek zor. Bunu bile bile yapmak niyetindeyim.»İşte böyle konuşuyor Ayşegül Aldinç…

Aslında görünen sakinliği altında ‘kaynayan bir kazan'(!) gibi… Ne zaman ve nasıl patlayacağını ise şimdiden kestirmek mümkün değil. Son olarak Aldinç sözlerini şöyle noktalıyor:

«Kararlar verebilmek için acele etmek istemiyorum. Bana gelecek film ve sahne tekliflerini inceleyerek yönlendireceğim bundan sonraki çalışmalarımı.»

Ayşegül Aldinç sabırla bekliyor… Patlamaya hazır bir bomba gibi…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-43-sayisi)

04.10.2020 13:30

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar