Menü

Ayten Alpman’dan Sürpriz Düğün

Geçen yıllarda müzik dünyamız nedense hep boşanmalara sahne olurdu. Erol Büyükburç, Tanju Okan, Gönül Turgut geçen yıllarda eşlerinden ayrılmaya karar veren, bugün hala boşanma davaları sürüp giden şöhretlerden sadece birkaçıdır. 1968 yılında ise, müzik dünyamızın ünlüleri nedense mahkeme salonları yerine nikah salonlarını tercih etmeye başladılar!… Bazıları da bu işi daha sonraki yıllara bırakıp bir çift altın halkayla yetindiler!.

Ayten Alpman'dan Sürpriz Düğün1968’in hemen başında Kamuran Akkor ve Vasfi Uçanoğlu dedikodulu bir şekilde evlenmişler, onları Erkut Taçkın ve Ceyda Sadıkoğlu’nun muhteşem düğünleri takip etmişti. Ekim, evlilik ve nişan bakımından hayli bereketli bir ay oldu. Nilgün Arkun ile Doruk Onatkul hayatlarını birleştirdiler. Durul Gence ile Fatma Girik’in «Bomba Nişan» ından sonra, trende nişanlanan Cem Karaca ile Meriç Başaran da nikah memurunun önüne çıktılar. Alpay’ın üçüncü evliliği, derken Ayten Alpman ile piyanist ve orkestra şefi Ümit Aksu da nikah masasına oturdular.

Yılların şantözü Ayten Alpman’ın nikahında topu topu sekiz davetli vardı. Altı da gazeteci… Aipman nikaha simsiyah saçlarıyle tam bir tezar teşkil eden, beyaz, uzun kollu, etekleri dantelli, gelinliği andıran bir elbiseyle gelmişti. Genç kadının şahitliğini, eski müzisyen arkadaşlarından Ali Çetinkaya yaptı.

Ayten Alpman'dan Sürpriz DüğünAynı gün saat 16.00’da yeni evliler Boğaz’da bir gazinoda bir kokteyl verdiler. Nikah gibi bu kokteyl de fazla kalabalık değildi. Davetlilerin çoğu müzik dünyamızın sevilen sesleri, sevilen orkestra elemanlarıydı… Berkant, Kamuran Akkor, Vasfi Uçaroğlu, Zaliha, Sevim Tanürek, tam kadrosu ile Ümit Aksu orkestrası, Serpil Orümcer ve müzisyenler sendikası müşaviri Muammer Yeşil davetlilerin müzik cephesini teşkil ediyorlardı.

Ayten Alpman’ın masa masa dolaşıp, misafirlerin hallerini, hatırlarını sorduğu kokteylde Berkant, siyah elbisesiyle ilk bakışta dikkati çekiyordu. Bir ara Serpil Örümcer masasına oturunca Berkant, hemen Ayten Alpmen’dan özür dileyip toplantıyı terketti.

Ayten Alpman ve Ümit Aksu’nun evlenme kokteylinin en hoş tarafı neydi biliyor musunuz? Bu kaçar ünlü müzisyen katıldığı halde, kokteyl boyunca salonda en ufak bir müzik nağmesi bile duyulmadı…

Meşhur sözdür, «Terzi kendi söküğünü dikemez,» derler, ister misiniz Ayten Alpman’la Ümit Aksu’nun nikahından sonra «Müzisyen kendi kokteylinde çalıp söyleyemez,» sözü meşhur olsun!

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-47-sayisi)

10.08.2019 22:53

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 10:21

    ARDA SÜZEN

    seside ne güzeldi ama hala kulaklarımda
  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 10:24

    ANIL KUŞÇU

    bir başkadır benim memleketimi ne güzel söylerdi