Menü

Bangles Sahnesinde Göbek Şov

Doğu’nun meşhur göbek dansı, sahnede değişiklik yaratmak isteyen Rockçıların kurtarıcısı oldu… Ünlü Rock grubu Bangles’in dört kızının son konserlerine dansöz kıyafetleriyle çıkıp, göbek atmaları hayranları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanırken, onların bu işi nereden ve kimden öğrendikleri de merak konusu oldu…«Kendimizi yenilemek zorundaydık»

Bu işi uzun zamandır planladıklarım söyleyen grup elemanları, «Aramızdan birisi öneriyi getirdiğinde bu fikir bize çok cazip geldi. Hemen harekete geçerek ünlü bir hocadan ders aldık» diye konuştular. Bu değişikliğin hayranları tarafından da beğenildiğini söyleyen Bangles grubunun kızları «Kendimizi yenilemek zorundaydık. Hayranlarımızdan olumsuz bir tepki gelmezse, sahnede göbek atmayı sürdüreceğiz» dediler.«Değişik bir tür yaratmaya çalıştık»

Bangles grubunun elemanları Rock müzikle oryantali birleştirerek yeni bir tür yaratmaya çalıştıklarını belirterek, «Başlattığımız modaya pek çok şarkıcı uyabilir. Doğu’nun büyülü müziği ve dansı bizi çok etkiledi» diye konuştular. 4 genç kız göbek dansının bütün inceliklerini öğrenebilmek için, gerekirse bir Doğu gezisine çıkabileceklerini de söylediler.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-1-sayisi/)

15.01.2021 01:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar