Menü

Banu Alkan, Gökhan Güney’le Birlikte

Şimdi, «Alyanssız ve nikahsız da evlilik mi olurmuş!..» demeyiniz. Gökhan Güney ile Banu Alkan sinema adına evleniverdiler. Hani, bundan önce Ferdi Tayfur ile Necla Nazır, İbrahim Tatlıses ile Perihan Savaş her oynadıkları filmde kamera önüne birlikte geçiyorlardı ya, işte Gökhan Güney ve Banu Alkan da bundan sonra sık sık birlikte film çevireceklerini söylüyorlar.



Şimdi, böyle bir beraberliğin neden ve nasıl doğduğuna gelelim… Gökhan Güney geçtiğimiz haftalarda tamamlanan «Günah Defteri» adlı film için teklif aldığı zaman, filmi çekecek olan şirkete sürekli aynı soruyu soruyormuş; «Kiminle oynayacağım?» Senaryo hazırlıkları tamamlanana kadar Gökhan Güney’in bu sorusuna cevap verilememiş… Önce Serpil Çakmaklı düşünülmüş. Ancak, o sıralarda çalışması olduğu için teklifi kabul edememiş. Daha sonra. Oya Aydoğan’a teklif yapılmış. O da, yoğun çalışmalarını ileri sürerek «Hayır» cevabını vermiş.



İşte bu sırada Banu Alkan adı akla gelmiş. 1978 yılında Kadir İnanırla «Taksi Şoförü» adlı filmde başrolü oynayarak sinemaya geçen Banu Alkan’la yapılan görüşmeler olumlu netice vermiş… «Ne yalan söyleyeyim, çekiniyordum… Çünkü Banu’yu henüz tanımıyordum» diyor Gökhan Güney. Sonra da sürdürüyor konuşmasını:

«Filme başlayana kadar tedirginliğimi üstümden atamadım. Henüz ilk günde, Banu’nun hiç de fena olmadığını gördüm. Birbirimize öylesine uyum sağlamıştık ki, çevremizdekiler, ‘Siz de sinemada bir ikili kursanıza. Çok başarılı olacağınıza inanıyoruz’ dediler.»

Sonrasını ise Banu Alkan anlatıyor:

«Şimdi Gökhan’la birlikte ikinci filmimize başlayacağız. Kamera önünde birbirimizi tamamlıyoruz…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-30-sayisi)

18.10.2020 17:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar