Menü

Barbara Bach, Aşkı Beatles’da Buldu

FELAKETİN mutluluk getirdiğine çok sık rastlanmaz… Ama eski «Beatles» Ringo Starr ile film yıldızı Barbara Bach’ın evliliği gerçekten bir felaketin sonucunda doğan mutluluktu…

Bir sene önce her ikisi de çok ağır bir trafik kazası atlattılar ve Mercedes arabanın içinden nasılsa sağ çıktılar. «Bu bizim için ilahi bir emir gibi geldi» diyor Ringo Starr… Ve kazadan hemen sonra evlenmeye karar verdiler.

Ringo, birlikte kazaya uğradıkları Mercedes’in enkazını presletti, küçük bir alüminyum paketçik haline getirtti ve karısına bunu düğün hediyesi olarak verdi. Bu hediye Barbara’yı o kadar çok sevindirdi ki güzel yıldız, «Bana kraliçenin tacını verse daha çok sevinemezdim» dedi.

Beatles grubunun bu uzun burunlu, sakallı elemanı ile gamzeli Barbara, Meksika’daki bu tanışmalarından sonra bir daha ayrılmadılar. Barbara nihayet aradığı erkeği bulmuşa benziyordu. Ringo da hayatından son derece memnun görünüyordu. Ama bu tür aşklarda çok sık rastlandığı gibi ortada mutlu olmayan bir üçüncü şahıs vardı. O da Ringo’nun beş yıllık eski kız arkadaşı Nancy Andrews’du. Nancy, Ringo’ya düğün hediyesi olarak son derece pahalı bir şey yolladı: 12 milyon marklık bir tazminat davası..Ringo ile Barbara arasındaki aşk, Barbara’nın «Mağara Adamı» filmini çevirdiği sırada başladı.

Ringo’nun düğününde Beatles grubunun eski üyelerinin tekrar bir araya gelmesi, bu grubun hayranlarını oldukça sevindirdi, ama pek fazla ümit de vermedi. Herkes düğünde Beatles ekibinin eski ünlü parçalarını duyacağını sanmıştı, ama böyle olmadı. Paul Mc Cartney, George Harrison ve Ringo, çalmayı istemediler ve «Düğünü konsere çevirmeyelim» dediler… Yalnız Paul Mc Cartney bir ara piyanonun başına oturdu ve eski günleri hatırlatırcasına melodiler döktürdü.

Bu arada Beatles üçlüsünün ilk denemelere başladığını da belirtelim. George Harrison’un son çıkardığı «Ali Those Years Ago» adlı plakta Ringo bateri, Paul da gitar çalıyor. Ve Ringo’nun düğününden bir gün sonra da Paul Mc Cartney’in «Band Wings» adil grubu dağıldı… Şimdi herkes bunun Beatles’i yeniden canlandırıp canlandırmayacağını merak ediyor… Ama belli olan bir gerçek var. Beatles’e ruhunu ve canını veren ve birçok ünlü şarkının bestecisi John Lennon, artık dörtlüyü tamamlayamayacak…Öte yandan Ringo’nun düğününde Beatles grubunun çocukları da bir araya geldiler. Ringo’nun oğulları 15 yaşındaki Zak, 13 yaşındaki Jason ve 10 yaşındaki kızı Lee ile Paul Mc Cartney’in üç çocuğu düğünde hep birlikte dans ettiler… Bunlara Barbara’nın ilk evliliğinden olan kızı Franceska ve oğlu Gianni de katılınca, düğünde eski ve yeni Beatles nesilleri buluşmuş oldu…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

02.10.2020 21:49

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar