Menü

Barış Baba Nefes Açıyor

Ne zamandır Barış Manço’nun sesi soluğu çıkmıyor değil mi? Ne bir konser, ne bir gazino ne de yeni plak çalışması gösteren Barış Manço’nun bu sessizliği aslında boşuna değil. Çünkü ikinci kez baba olmanın yaşattığı mutlulukla form tutuyor Barış Baba… Ne de olsa 40 yaşını geçti bir kere…Son olarak borçlu kaldığı bir organizatörün hatırı için Anadolu turnesine çıkacağını duymuştuk Barış Manço’nun. Turne kadrosunun yapılmasına ve yola çıkma tarihinin saptanmasına rağmen Barış Manço turneye çıkmadı. Üstelik gideceği şehirlerdeki salonların tutulmasına,biletlerin satışa çıkmasına rağmen turneye çıkmadı. Neden mi? Önce sağlık tabii ki… İki yıl önce çıktığı Anadolu turnesinin yarısında yüksek tansiyon krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Barış Manço o günden bu güne kontrollü yaşam içine giriverdi. Her ne kadar Anadolu’ya gitmeyi sağlık açısından reddeden Barış Manço ayda bir kere Almanya’ya ve Belçika’ya gidip özel işlerini takip etti açna iş konser işi olunca değişiverdi. Çünkü Barış Manço güzel eşi Lale’den ikinci kez baba olacağının müjdesini aldı.

Doğukan’ın yalnız ve de sorunlu bir çocuk olarak büyümesini istemeyen Barış Manço ikinci çocuğunun varlığını duyunca sevincinden deliye döndü. Eşini yalnız bırakmamak için daha önceden söz verdiği turneye bile çıkmayan Manço,bu arada sağlığına daha bir özen göstermeye başladı. Haftanın belirli günlerinde ormana giderek nefes açan Barış Manço ikinci kez baba olmaya balta sallayarak hazırlanıyor Kapalı salonlarda aletli jimnastik yapmak yerine temiz orman havasında balta sallayıp,odun kırmayı yeğleyen Barış Manço bu form çalışmalarına bazen oğlu Doğukan’ı da alarak ailece spor yapıyor. Beş ay sonra ikinci kez baba olmaya hazırlanan Barış Manço’nun bu arada müzikle ilgili tek uğraşısı boğuşarak kabul ettirip ekrana Ramazan ayında yeni programıyla gelebilmek.Bildiğiniz gibi uzun süredir TRT’yi boykot ederek ekrana çıkmayan Barış Manço şimdi daha bir yumuşama politikası içinde yeni şarkılarının “Yayınlanabilir” kararını almasını bekliyor. Ama bu arada piyano-org tuşları üstünde dolaşmayan ellerini de balta tutup odun kırarak boş bırakmıyor Barış Baba…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-36-sayisi/)

15.10.2020 05:21

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 22:15

  Güngör Kosuz

  Barış Manço'nun oğlu Doğukan, Survivor'da göstermiş olduğu performansla büyüdüğünde nasıl bir adam olacağını o tarihlerden belli ediyormuş.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 22:17

  Simge Yaman

  Barış Manço'nun eşi Lale hanımda çok naif bir insan olarak kendisini çok seviyorum.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 22:18

  Suna Kaygısız

  barış manço ne zaman öldü bilen varmı?
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 22:20

  Tozlu Magazin

  2 Ocak 1943 tarihinde İstanbul’da doğan Barış Manço, Müzisyen, şarkıcı, besteci, aranjör, söz yazarı, oyuncu,TV programcısı, sunucu, koleksiyoner, ressam, gezgin ünvanıyla gönülleri fethetti. Barış Manço, 1999 yılında 31 Ocak'ı 1 Şubat'a bağlayan gece vefat etmiştir.