Menü

Barış Manço Avrupa’ya Yerleşti

BARIŞ Manço, son yıllarda tüm çalışmalarını yurt dışında sürdürüyor.

2 yıl içinde Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde 20’den fazla konser veren, 5 TV programı yapan sanatçı, en son olarak 15 Nisan’da Brüksel’de ve 22 Nisan’da Zolder’de 2 konser verdi. Belçika basınında geniş yer verilen bu konserlerden hemen sonra Kayseri’de bir konser vermek için Türkiye’ye döndü sanatçı.2 yıl önce hastalığı nedeniyle ertelemek zorunda kaldığı bu konser, bir namus borcuydu Barış Manço için. «Bu Anadolu’da son konserim oldu» diyor Barış Manço ve bunun nedenlerini şöyle açıklıyor:

«13 sene Anadolu konseri yaptık. Biz çok zor geldik bugün bulunduğumuz yere. Yıllarca kötü oteller, kötü koşullarla yeterince cebelleştik. Yaş ortalamamız 35… Artık rahatımızı arıyoruz. idealistlik görevimizi savdık.»

– Yani artık Türkiye’de konser vermeyi düşünmüyor musunuz?

«Biz artık çok masraflı olmaya başladık. Sahne arkası koşutları çok iyi olursa konser verebiliriz. İstanbul’da 5000 kişilik bir salonda konser vermek istiyoruz. En büyük konser salonunun bile ışık düzeni yeterli değil. Biz daha iyi yaşamları ümitleyen insanlarız. 2 senedir kampa çekildik. Artık tüm sahne çalışmalarımızı dışarıda sürdürmek istiyoruz. 3 konser anlaşması daha yaptık.»Arzuladığı ve hakettiği, iyi şartları bulabildiği yere gidiyor yine yakında Barış. Kurtalan Ekspresin lokomotifi olarak grubu da onunla birlikte Belçika’ya yerleşiyor. Bu konuda da, «Bizim oraya yerleşmemiz,

Türk müzik olayı için de bizim için de iyi olacak» diyor Barış Manço.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-20-sayisi)

27.11.2020 16:15

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar