Menü

Başar Tamer Evlendi

MÜZİK dünyamızın en uzun boylu şarkıcısı Başar Tamer de nihayet dünya evine girdi, altı yıldır konuştuğu, uzun boylu nişanlısı Penka ile geçtiğimiz hafta Beşiktaş evlendirme dairesinde yapılan nikahla evlilik müessesesinde ilk adımını attı.

Nikah masasının huyundan mıdır, suyundan mıdır bilinmez, o masanın karşısına geçen hemen her damat, ne kadar neşeli olursa olsun birden dut yemiş bülbüle döner! Bu kural Başar Tamer’de de bozulmadı ve genç şarkıcı yarım saat kadar süren nikah töreninde belki de sahnede dökmediği kadar ter döktü. Hele nikah memuru masaya gelmeden önce.. Başı önündeydi, yüzü kıpkırmızıydı. etrafına bakamıyordu. Onun yerine uzun boylu gelin, çevresindekilere tebessümleriyle, «Hoşgeldiniz!» diyor hatta arada bir dönüp Başar Tamer’e cesaret bile veriyordu.Nikah töreninin en ilginç olayı, nikahtan sonra oldu. Bir arkadaşı Başar’a gelinin ayağına basmasını yüksek sesle ihtar edince, Başar Tamer şeytana uyup, karısının ayağına basmak istedi. Ama gelin hanım Başar’dan daha atik davrandı. Kocasının ayağına basacağını anlar anlamaz masanın altından öyle bir tekme savurdu ki, Başar ne olduğunu anlamadan yeniigeyi kabul ediverdi. Salonu kahkahaya boğan «ayağa basma faslını» nikah memurunun şu sözleri İzledi:

– «Aman kızım sakın evlilik hayatında kocanın ayağına bastığın gibi damarına da basma!»Nikah bitmiş, davetliler kuyruk halinde genç evlileri tebrik edip salondan ayrılıyorlardı ki, kapının önüne bir bando kurulduğu görüldü. Salim Ağırbaş, Önder Bali, Faruk Akel gibi ünlü müzisyenlerin idaresindeki bando genç evlileri uğurlarken Başar’ın sesi geliyordu.

– «Hayatımda hiç böyle rezillik görmedim. Elaleme kepaze ettiniz beni.»

Başar Tamer ve eşi ayni akşam halayına giderlerken Başar hala heyecanlı görünüyor, eğer bir daha evlenirse gizli nikah yapacağını söylüyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-20-sayisi)

21.10.2020 13:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar