Menü

Behiye Aksoy ve Fahrettin Aslan Darıldılar

BEHİYE AKSOY, şu günlerde Uludağ’da istirahat ediyor. Fakat biraz sinirli ve de neşesiz. Onun bu halini gören dostları «Acaba canı neden bu kadar sıkılıyor?» diye düşünüyorlar ve sebebini Behiye Aksoy’a soruyorlar. Ünlü solistin bu tip sorulara verdiği cevaplar ise hep aynı: «Canımın sıkıldığı falan yok. Size öyle geliyor!»

Oysa, durum hiç de Behiye Aksoy’un söylediği gibi değil. Kulaktan kulağa dolaşanlara göre çalıştığı gazinoların sahibi Fahrettin Aslan’la kavga etmiş. Bu yüzden de Ankara Köşk Gazinosu’ndaki programını yarıda bırakarak soluğu Uludağ’da almış. Şimdi Maksim’de sahneye çıkacak mı, çıkmayacak mı orasını pek bilemeyeceğiz ama. hemen her gün aracılar İstanbul ile Uludağ arasında mekik dokuyorlar, şarkıcı ile patronunu barıştırmaya çalışıyorlar.

Gene duyduklarımıza göre, olay şöyle cereyan etmiş: Behiye Aksoy, bir gece Ankara’da ayrıldığı eşi Halil Aksoy ile konuşuyormuş. Tesadüf bu ya Fahrettin Aslan’ın da o sırada İstanbul’dan Behiye Aksoy’u telefonları tutmuş. Şehirlerarası santrlardaki kızlar telefonu bağlamışlar, fakat Behiye Aksoy İle Halil Aksoy arasındaki konuşmayı kesmeyi unutmuşlar. Fahrettin Aslan bütün konuşmaları sonuna kadar dinlemiş, sonra bağırmış çağırmış, ertesi günü de uçağa atladığı gibi Ankara’ya gitmiş. Münakaşa etmişler. «Sen o adamla nasıl konuşursun?» demiş. Behiye Aksoy da, «Oğlumun babası, konuşmaya mecburum,» diye cevap vermiş. Ve iş daha büyüyünce uçağa atladığı gibi bozulan sinirlerini yatıştırmak için soluğu Uludağ’da almış..

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-8-sayisi)

03.08.2020 22:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar