Menü

Birsen Ayda 15 Gün Sonra Evlenebilecek mi?

Sigaranın dumanını keyifle havaya savurdu. Birsen Ayda. Dışarıda, hafiften bir yağmur yağıyordu. Camlara düşen damlalara bakarak:

– Yağmurlu günlerde, bir gariplik hissediyorum nedense dedi.Yalnızlık çöküyor içime ve yazmak ihtiyacım duyuyorum.

Koltuktan kalktı ve ahenkli bir yürüyüşle, içerideki odaya gitti. Geri döndüğü zaman elinde küçük bir defter vardı.

Birsen Ayda 15 Gün Sonra Evlenebilecek mi?Defteri aldığımız zaman,gerçekten çok şaşırdık. Her sayfada bir şiir vardı ve altlarında da. Birsen Arda imzası. Sonra birine takıldı gözlerimiz. İlginç bir başlığı vardı. “Gülemiyorum”..

Birsen Arda’nın yağmurlu günler hakkındaki sözleri geldi aklımıza gülümsedik. 10 gün önce. Cengiz Alemdar adında bir fabrikatörle tanışan ve hızlı bir aşk yaşıyan oyuncuyu yağmur’un yanı sıra başka şeylerde etkiliyordu anlaşılan. İlk evliliğinde mutlu olamadığı için beş ay önce eşinden ayrılan Cengiz Alemdar’ın, Birsen Ayda ile evlenmek niyetinde olduğu son günlerde Yeşilçam’da konuşulmaya başlanmıştı. Ancak sinema ve sahnede oldukça tutarlı işler yapan güzel yıldızın, bu teklife ne cevap vereceği henüz kesinlikle belli değildi. Ve defter sayfalarındaki şiirlerde duygularını anlatan Ayda büyük bir ihtimalle, evlilik ve iş düzenini beraber yürütecekti.

Bir fabrikatörle evleneceği haberi Yeşilçam’ı karıştıran Birsen Ayda, şimdilik sinemaya devam edeceğini söylüyor fakat ilerde evleneceği adamın isteğine bağlı kalacağını söylüyordu. Böylece Birsen Ayda gazetelerde çıkan Afrika seyahatini de ertelemiş oluyordu.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-758-sayisi/)

16.02.2017 12:16

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:19

    Burcu Semiha

    evlenir evlenir benden söylemesi :P